Zoo prodává Vstupenky na lepší časy

foto

Pražská zoologická zahrada chce výpadek v příjmech pokrýt s pomocí fanoušků, pro něž přichystala adresné lístky s podpůrným cílem. K dostání jsou na eshopu ve čtyřech různých cenách.

Ještě nikdy se v téměř devadesátileté historii Zoo Praha nestalo, aby musela být na tak dlouho uzavřená pro veřejnost. Nastal drastický propad tržeb ze vstupného. Chod zoologické zahrady musel přesto běžet dál, rodila se nová mláďata a o zvířata muselo být řádně pečováno. Každodenní režijní náklady jsou však neúprosné.

Dne 27. dubna se sice venkovní prostory Zoo Praha v limitovaném režimu počtu návštěvníků otevřely pro veřejnost, ale šlo pouze o dílčí krok a obrovský rozpočtový deficit nadále trvá. Ke zmírnění dopadů této náročné doby proto slouží právě projekt Vstupenky na lepší časy, kterým Zoo Praha vyslyšela přání a ochotu široké obce svých fanoušků pomoci.

Vstupenka je k zakoupení elektronickou cestou přes speciálně vytvořený eshop vicenezvstupenka.zoopraha.cz ve čtyřech cenových hladinách za 500, tisíc, 1500 a 10 tisíc korun.

Lístek je adresný a platí pro jednu osobu až do konce roku 2021 a má podpůrný charakter. Na rozdíl od běžného vstupného se nesleduje výhodnost a množstevní slevy.

Takto získané tržby mají zmírnit deficit provozního rozpočtu Zoo Praha a pomoci zajistit stejně kvalitní chovatelské podmínky, které měla zvířata před koronakrizí.

Každý zájemce si může koupit libovolné množství vstupenek. Zahrada bude zveřejňovat žebříček držitelů těchto vstupenek a deset nejštědřejších provede po areálu Zoo Praha ředitel Miroslav Bobek.

Pravidla pro benefit „Prohlídka Zoo Praha s ředitelem Miroslavem Bobkem“

1. Benefit získá prvních deset držitelů VNLČ, kteří ve sledovaném období zaplatí největší částku za Vstupenku na lepší časy (či jejich množinu).

2. Sledované období od zavedení VNLČ na trh do 4. prosince 2020.

3. Jména deseti držitelů, kteří tento benefit získají, budou slavnostně oznámena na Setkání sponzorů a přátel Zoo Praha v sobotu 5. prosince 2020.

4. Pokud se tato akce nebude moci konat z důvodů uzavření Zoo Praha nebo omezení návštěvnického provozu, budou jména oznámena tiskovou zprávou a na sociálních sítích.

5. Termín konání speciální prohlídky pro 10 držitelů VNLČ dle bodu č. 1 s ředitelem Zoo Praha bude určen po další dohodě, nejpozději však prohlídka proběhne do konce roku 2021.

6. Každý z držitelů dle bodu č. 1 může mít na prohlídku sebou maximálně jednu doprovázející osobu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je čtvrtek 9. prosince 2021

Očekáváme v 13:00 1°C

Celá předpověď