Značka Smart chystá skutečné rodinné auto s elektropohonem

foto Smart SUV design patent.

Automobilka Smart, která až dosud vyráběla pouze městské minivozy, hodlá v nedaleké budoucnosti zákazníkům nabídnout také plnohodnotné rodinné auto. Prozrazují to patentové kresby, na které upozornil portál Autoexpress. Automobilka je zaregistrovala u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO).

Fotogalerie

Design exteriéru vozu se shoduje s koncepčním vozem Smart Concept#1, který se veřejnosti představil na přehlídce mobility v září v Mnichově.

Auto je tedy 429 centimetrů dlouhé, 169 centimetrů vysoké a nápravy jsou od sebe vzdálené 275 centimetrů. Dosud byl největším modelem značky Smart EQ Forfour, který měří jen tři a půl metru. I on je ale “čistě” elektrický.

Velikostí se tedy připravované auto, pro ilustraci, zařadí mezi škodovácké modely Kamiq a Karoq.

Sériový vůz se bude od konceptu lišit zejména interiérem a také nejspíše dostane klasický způsob otevírání dvou párů bočních dveří. U konceptu totiž chyběl středový sloupek.

Vůz je zkonstruován na základě platformy čínské automobilky Geely, se kterou Smart spolupracuje. Stejnou později využijí také některé vozy pro čínský trh a také budoucí nejmenší elektrické Volvo.

Informace o použitých bateriích a elektromotorech zatím k dispozici nejsou. Předpokládá se ale použití akumulátoru s kapacitou přibližně 70 kWh.

Přesné technické parametry budou odtajněny nejpozději v průběhu příštího roku. To už se totiž vůz má v Číně začít vyrábět.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 27. září 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď