Značka DS má koncepční vůz, který by se obešel bez brzd

foto Koncepční vůz DS E-Tense Performance.

Řadu inovativních technologií vestavěla francouzská prémiová značka DS do koncepčního vozu DS E-Tense Performance.

Konstruktéři využili poznatky získané závodním týmem ve Formulie E. Karosérie je tedy vyrobena z karbonu a také podvozek je v podstatě převzatý z tohoto závodního vozu.

Auto pohání dva elektromotory s celkovým výkonem 600 kW (815 koňských sil). Více výkonu je určeno pro zadní kola (350 kW), zbytek připadá na předek.

Jednou z hlavních předností tohoto vozu je fakt, že automobil dokáže díky ohrmomujícímu rekuperačnímu výkonu 600 kW, což je stejná hodnota jako ta určená pro pohon, zpomalovat v drtivé většině situací bez zapojení klasických brzd. Těmi ale auto “pro strýčka příhodu” také disponuje.

Právě kvůli možnosti maximálního využití získané rekuperační energie vyvinula společnost DS s dalšími technologickými partnery baterii s unikátním chemickým složením a systémem ponorného chlazení článků. Všechny zmíněné technologie chce značka DS využít v budoucích sériových modelech.

Než se tak ale stane, budou konceční vůz testovat na závodních okruzích a běžných silnicích testovat závodní jezdci Jean-Éric Vergne a António Félix da Costa, Oba již v minulosti získali mistrovské tituly v seriálu Formule E.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je čtvrtek 30. března 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď