Značka DS bude plně elektrická již za tři roky

foto DS 3 Crossback E-Tense.

Mnohé automobilky již oznámily, že přestanou nabízet nové modely se spalovacími motory. Zpravidla si datum stanovily na rok 2030. Zatím nejambicióznější plán v tomto směru chystá francouzská prémiová značka DS.

„Rozhodli jsme se vývoj urychlit a vytvořit nový způsob cestování, který bude stoprocentně elektrický, žádoucí z hlediska požitku a pozoruhodný z hlediska kvality a výkonu; nový způsob cestování, který bude výrazně technologický a stejně elegantní jako předtím. Jde o odvážný plán, který získá konkrétní podobu od roku 2024,“ sdělila generální ředitelka DS Automobiles Béatrice Foucher.

Právě v roce 2024 začne DS nabízet čistě elektrickou verzi modelu DS 4. Brzy po něm má následovat zcela jiný typ automobilu zkonstruovaný na základě platformy STLA. Ten má mít díky zabudované baterii s kapacitou až 104 kWh dojezd na jedno nabití kolem sedmi stovek kilometrů.

Momentálně již má DS všechny své vozy buď ve variantě “čistý elektromobil” nebo plug-in hybrid. Její průměrné flotilové emise jsou již nyní výrazně nižší než je limit stanovený Evropskou unií.

Značka DS existuje teprve od roku 2014. Nyní nabízí čtyři modely – DS 3 Crossback E-Tense, DS 4, DS7 Crossback a DS9.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 15:00 9°C

Celá předpověď