Policie: Škoda ve vykradeném klenotnictví v Brně je 20 mil.

foto Maskovaní zloději 21. října 2019 krátce po 4:00 vykradli klenotnictví v centru Brna, odnesli si zboží za několik milionů korun. V souvislosti s krádeží policisté pátrají po podezřelém vozidle značky Audi A6 tmavé barvy (na snímku).

Brno - Škoda po vykradení klenotnictví v Brně je zhruba 20 milionů korun, řekl dnes ČTK mluvčí policie Pavel Šváb. Podle majitele klenotnictví Františka Hanáka zmizely desítky zejména luxusních hodinek. V souvislosti s případem pátrají policisté po tmavém Audi A6.

Maskovaní zloději vytrhli v pondělí po 4:00 za pomoci osobního vozu mříž klenotnictví a v obchodě sebrali zboží. Zloději šli podle Hanáka především po drahých hodinkách. Zmizelo jich do stovky, řekl majitel obchodu.

Prodejna je od vykradení zavřená. "Budeme se ji snažit otevřít co nejdříve, snad už ve středu," uvedl Hanák.

Kriminalisté ohledávali místo činu, zajišťovali stopy a vyhodnocovali kamerové záznamy. Policie v souvislosti s případem pátrá po tmavém Audi A6, které se pohybovalo na místě činu.

"Z dosavadního prověřování vyplývá, že krádež proběhla během dvou minut," uvedl už dříve mluvčí. První policejní hlídka podle něj byla na místě za tři minuty 20 vteřin od první informace o události. Svědci, kteří Audi kolem pondělní 4:00 viděli, se mají obrátit na policii na linku 158.

Stejné Klenotnictví Hanák vyloupilo několik ozbrojenců už 1. dubna 2015. Lupiči tehdy vtrhli do obchodu odpoledne a ukradli asi 40 luxusních náramkových hodinek přibližně za čtyři miliony korun. Tento případ není uzavřený. Podle mluvčího má policie poměrně přesnou představu o podezřelých, případ ale není uzavřený i proto, že někteří z nich si odpykávají trest v cizině.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je čtvrtek 4. června 2020

Očekáváme v 23:00 16°C

Celá předpověď