Bezpečnostní výzva generála Andora Šandora občanům České republiky

foto Řešení nízkonákladového protizávalového krytu iBunker BK01.

Generál Andor Šándor vyzval všechny občany České republiky, aby neprodleně po vzoru jiných států začali řešit otázku své bezpečnosti, a byli připraveni k její ochraně. Bezpečnostní výzva, která dnes v 11:00 hodin zazněla v prostorách pražského Krystal Centra, reaguje na celosvětovou bezpečnostní nestabilitu a akutní nedostatek krytů.

"Z vojenských statistik vyplývá, že během válečných konfliktů zbytečně umírá až 80 procent lidí v sutinách vlastních domů. Dochází k tomu jen proto, že tito lidé neměli možnost se ukrýt mimo své obydlí. Přitom řešení je zcela jednoduché. Každý, kdo má dům se zahradou může mít adekvátní a rychlé řešení osobní ochrany v podobě vlastního nízkonákladového krytu,“ vysvětlil generál Andor Šándor. Představeným řešením je kryt iBunker vyráběný přímo v České republice.

Petr Fiala, premiér ČR, 3. března 2022 zdůraznil, že v České republice je nedostatek krytů. Jejich kapacita pojme v případě potřeby pouze 250.000 osob. Tento údaj lze čerpat i z vládních statistik. Co to ale znamená? Že, v České republice má jen 25 lidí z 1000 šanci na bezpečný úkryt. A výzva, která dnes zaznívá přichází v okamžiku, kdy byl dokončen vývoj i zkušební provoz řešení, které bude splňovat následující kritéria:

1) poskytovat ochranu před závalem, tlakovou anebo tepelnou vlnou následkem útoku,

2) garantovat podmínky konstrukční bezpečnosti,

3) být rychle dostupným řešením s ohledem na změnu bezpečnostní situace v Evropě,

4) být cenově dostupným řešením (a to s ohledem na současnou dobu ne pouze pro obyvatele s vysokými příjmy).

Pro splnění definovaných kritérií tak vznikla strategická spolupráce mezi generálem Andorem Šándorem a společností Avaneus s.r.o. (člen nadnárodní skupiny RS Wetra Group). Výsledkem tohoto spojení je výrobní program individuálních protizávalovvých a protileteckých krytů na ochranu zdraví a bezpečnosti občanů České republiky. Generál Andor Šándor, bezpečnostní expert, se stal ambasadorem a garantem tohoto řešení a podílel se také na jeho vývoji.

Kryt iBunker je zhotoven ze železobetonového monolitu o vnitřních rozměrech 2,7 x 3 m, s pochozí výškou kolem 2 až 2,1 m. Je vybaven jedním, případně dvěma vstupy opatřenými bezpečnostními poklopy a dveřmi. Velmi důležitým prvkem iBunkeru je vnitřní ventilace, kde cirkulaci zajišťuje vstup čerstvého vzduchu a výstup vydýchaného vzduchu. Kapacita ventilace je počítána pro 5 až 7 osob. IBunker by měl být uložen nejméně 0,5m pod povrchem země – od horní desky krytu. A kdo si kryt může pořídit? Každý, kdo má zahradu a pozemek.

Kromě již zmíněné ventilace má kryt v základním provedení toto vybavení: dvě polohovací postele, které je možno využít i jako regály (umístění je zcela na majiteli), matrace, mobilní WC, vlhku odolné komody, stůl s lavicemi, bezdrátové LED osvětlení, rádio, lékárničku, zesilovač GSM signálu, trezor, odpadkový koš, hasící přístroj, barel na vodu a další.

Za příplatek je možné doobjednat solární fotovoltaický set se zásobní baterií a měničem na 230 V – což umožní nezávislé fungování v případě výpadku elektrické energie, ale zároveň je možné takto získanou energii používat i doma, protože výkon této solární stanice je úctyhodných 1000 W. A to se v době extrémně vysokých ceny energií skutečně hodí.

Není na co čekat. Ochrana sebe a svých nejbližších je prioritou každého z nás a je lepší být připraven než překvapen. Kryty iBunker jsou, s ohledem na nízkou zaváděcí cenu 349.000 Kč vhodné pro širokou veřejnost, kde v této ceně je již bohatá výbava. Kryt je zároveň projektován až pro sedm osob, a to včetně možnosti spaní. Jeho aktuální dodací lhůta je od dvou do tří měsíců.

Avaneus je český výrobce protizávalových a protileteckých krytů. Výrobní program vznikl jako reakce na náhlou změnu bezpečnostní situace v České republice. Naše mise je přispět k ochraně a bezpečí obyvatelstva. Kryty iBunker za výhodnou cenu, tak aby byli dostupné široké veřejnosti a zároveň dodržet rychlou dotací lhůtu.

Další aktuální informace najdete na: www.ibunker.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je čtvrtek 28. září 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď