Americká SentinelOne v ČR během tří let investuje miliardu Kč

foto

Praha - Americký poskytovatel služeb v oblasti kybernetické bezpečnosti SentinelOne investuje v Česku během tří let miliardu korun. Společnost v Praze otevřela inovační centrum, které zaměstná 300 kvalifikovaných lidí. Firma to dnes oznámila na setkání s novináři.

Praha bude SentinelOne sloužit jako inženýrská centrála pro Evropu, vybrána byla na základě místní silné nabídky inženýrských talentů. Společnost bude nabírat zaměstnance na všech úrovních odbornosti a napříč obory, včetně vývojářů. Inovační centrum bude spolupracovat s týmy společnosti v Severní a Jižní Americe, Asii a v ostatních evropských zemích.

"Zažíváme mimořádný růst, který je výsledkem našeho odhodlání k poskytování originálních technologických řešení a inovací. Právě proto jsme vybrali Českou republiku. Český vzdělávací systém vychovává mimořádně kvalitní inženýry, takže tuto zemi považujeme za ideální základnu pro vývoj špičkových technologických produktů. Abychom tyto ambice dokázali naplnit, plánujeme uzavřít partnerství s předními českými univerzitami," uvedl technologický ředitel Ric Smith.

SentinelOne jmenovala na začátku letošního roku nového viceprezidenta pro engineering a vedoucího vznikající pobočky v Praze. Stal se jím Martin Matula, který tím také převzal odpovědnost za expanzi společnosti ve střední a východní Evropě. Matula přišel do SentinelOne ze společnosti Avast, kde zastával roli viceprezidenta

Firma vznikla v roce 2013. Nabízí řešení, která zahrnují prevenci, detekci, reakci a vyhledávání hrozeb na bázi umělé inteligence napříč koncovými stanicemi, datovými kontejnery, cloudovými pracovními úlohami a IoT zařízeními v rámci jediné autonomní platformy. Firma loni zdvojnásobila tržby na 37 milionů dolarů (812 milionů korun).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pátek 12. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď