Živě: Debata o silnější ekonomice a digitální Evropě

foto

Transformace české ekonomiky směrem k digitální budoucnosti a její nutné předpoklady. Nové formy práce a změny ve vzdělávání. Digitální legislativa ČR a EU. Taková jsou témata čtvrté debaty ČTK Protext, která je dalším příspěvkem do projektu Konference o budoucnosti Evropy. Přímý přenos začne v úterý 14. června v 13:45.

Podnětem k diskusi o silnější ekonomice a digitální Evropě je doporučení občanského panelu číslo 1 s názvem „Silnější ekonomika, sociální spravedlnost a zaměstnanost / Vzdělávání, kultura, mládež a sport / Digitální transformace“, který řeší budoucnost ekonomiky EU především v souvislosti s dopady pandemie. Významná část agendy je věnovaná právě příležitostem a výzvám spojeným s digitální transformací.

Vypracovaná doporučení, jež byla předložena plenárním zasedáním konference, jsou k přečtení ZDE.

Účast na debatě ČTK Protext, jež se podílí na konferenci na základě grantu od Evropského parlamentu, přijali Petr Očko, náměstek ministra průmyslu a obchodu pro řízení sekce digitalizace a inovací, který je současně pověřený řízením agentury CzechInvest, analytik a dlouholetý expert na problematiku EU Petr Zahradník z České spořitelny, a přímý účastník jednání výše uvedeného panelu Matouš Bělohlávek, student-panelista Konference o budoucnosti Evropy. On-line se připojí členka Pirátské strany a europoslankyně Markéta Gregorová. Ve studiu budou přítomni a připraveni zapojit se do debaty studenti vysokých škol.

Témata diskusí ČTK Protext kopírují zadání čtyř občanských panelů, jejichž pořadí se mění podle aktuálnosti konkrétní problematiky. První diskuze se uskutečnila loni v listopadu, druhá v únoru, třetí pak v dubnu.

Debatou o silnější ekonomice a digitální Evropě bude provázet Libuše Bautzová, ekonomická novinářka a šéfredaktorka časopisu Český autoprůmysl.

Vysílání v délce přibližně 90 minut bude možné sledovat nejen na portálu ČTK s názvem ceskenoviny.cz, na FB Protext ČTK, na iDNES.cz, hn.cz, TYDEN.cz, newstream.cz a na FB Kanceláře EP v ČR.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je středa 29. března 2023

Očekáváme v 9:00 6°C

Celá předpověď