Žena z Brna chtěla ochránit své konto, podvodníci ji obrali o tři čtvrtě milionu

foto České bankovky, koruny, muzeum České národní banky, bankovní trezor - ilustrační foto.

Brno - Podvodníci obrali podle policie pětatřicetiletou ženu z Brna o více než tři čtvrtě milionu korun, když chtěla ochránit své údajně ohrožené bankovní konto. Na policejním webu o případu dnes informoval mluvčí Bohumil Malášek. Před obdobnými podvody policie varuje opakovaně.

Žena uvěřila podvodnému telefonátu, že je její účet v ohrožení. "Nechala si také namluvit, že nejlepším způsobem, jak účet ochránit, je sjednání maximální možné půjčky," uvedl mluvčí. Následně podle rady neznámého podvodného bankéře všechny získané peníze v hotovosti vybrala a přesně podle pokynů vložila prostřednictvím bitcoinmatu v obchodním centru ve středu města na zabezpečený účet.

"Až když s ní bankéř přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. Ztráta důvěřivé ženy je vysoká, více než tři čtvrtě milionu korun," uvedl mluvčí.

O podvodech fungujících na tomto principu policie na jihu Moravy informovala především loni v létě, kdy například devětatřicetiletou ženu z Brněnska podvodníci takto obrali téměř o půl milionu korun, stejně tak i dvaačtyřicetiletého muže. Jedenašedesátiletá žena z Brněnska takto podle policie loni v létě přišla o 800.000 korun.

V podobných případech by měl podle policie majitel účtu především kontaktovat přímo svou banku na oficiálním telefonním čísle, případně celou záležitost řešit osobní návštěvou banky. Banka obvykle ve spolupráci s majitelem účet blokuje. Na možnost podvodu při převodu financí na kryptoměnu upozorňují i letáky umístěné přímo na přístrojích, tzv. bitcoinmatech.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pátek 2. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď