Žena oživená po zásahu bleskem na Děčínsku v nemocnici zemřela

foto Počasí - blesky - bouřka - ilustrační foto.

Vysoká Lípa (Děčínsko) - Blesk ve Vysoké Lípě nad Jetřichovicemi na Děčínsku v úterý zasáhl ženu a tři nezletilé dívky. Žena, kterou se podařilo po zásahu oživit, zemřela v nemocnici. Dívky jsou v dobrém zdravotním stavu, ale zůstávají v ústecké Masarykově nemocnici. ČTK to řekl Ivo Chrástecký, mluvčí Krajské zdravotní, pod niž nemocnice v Ústí patří.

Blesk ve Vysoké Lípě nad Jetřichovicemi na Děčínsku zasáhl v úterý odpoledne čtyři osoby. Žena utrpěla vážná zranění se zástavou oběhu. "Okamžitě vzlétl vrtulník a vyjely sanitky. Vrtulník ale na místo nedolétl, kvůli bouřce se musel vrátit na základnu do Ústí," řekl ČTK mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník.

Ženu tak oživovali laici a v resuscitaci pokračovali po příjezdu záchranáři. "Resuscitace byla úspěšná, žena byla oživena a převezena do ústeckého traumacentra," uvedl Voleník. Dvě dívky utrpěly vážná zranění, jedna lehké, všechny tři sanitky převezly do ústecké nemocnice na dětské oddělení. "Všechny tři dívky jsou v dobrém zdravotním stavu, zůstávají ale v péči zdravotníků dětské kliniky ústecké Masarykovy nemocnice. Ženě se bohužel život nepodařilo zachránit," uvedl Chrástecký.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pondělí 18. listopadu 2019

Očekáváme v 1:00 3°C

Celá předpověď