Zemřel Seymour Cassel, tvář amerických nezávislých filmů

foto Ilustrační foto - Americký herec Seymour Cassel, který je hostem letošní mezinárodní filmové přehlídky, navštívil 5. července jeden z karlovarských balneoprovozů. Před budovou lázní ochotně zapózoval fotografům.

Los Angeles - Herec s téměř stovkou rolí zejména v amerických nezávislých filmech Seymour Cassel zemřel v neděli ve věku 84 let. Představitel výrazných postav, který opakovaně spolupracoval například s režiséry Johnem Cassavetesem či Wesem Andersonem, skonal po potížích způsobených Alzheimerovou chorobou. Podle agentury AP to v pondělí oznámila jeho rodina.

Více než půlstoletí trvající filmovou kariéru zahájil v 60. letech minulého století, kdy sklidil u kritiků první úspěch za vedlejší roli v Cassavetesově dramatu Tváře z roku 1968, za kterou byl nominován na Oscara. O tři roky později zaujal ztvárněním titulní postavy v dalším snímku zmíněného fimaře Minnie a Moskowitz, kde si zahrál po boku Cassevetesovy ženy Geny Rowlandsové.

Mezi jeho výraznější role v dalších letech patří postavy z filmů Průšvih, Líbánky ve Vegas či Neslušný návrh. Dlouhodobější spolupráci navázal rovněž s režisérem Andersonem, který jej obsadil do filmů Jak jsem balil učitelku, Taková zvláštní rodinka a Život pod vodou.

Herec, který zavítal v roce 2004 do Česka na karlovarský festival, byl znám i bouřlivým společenským životem, který podle agentury AP poznamenal jeho zdraví a dokoce vedl ke krátkému pobytu ve vězení v roce 1982. Mimoděk se zapsal i do historie rockové hudby, když vymyslel přezdívku pro Saula Hudsona, který byl jako dítě kamarádem jeho syna. Cassel mu začal říkat Slash dlouho předtím, než excentrický kytarista poprvé vystoupil se skupinou Guns N´Roses.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 26. dubna 2019

Očekáváme v 19:00 20°C

Celá předpověď