Zeman v pondělí přijme na pravidelné schůzce Babiše

foto Ilustrační foto - Prezident Miloš Zeman se 24. července 2019 na zámku v Lánech setkal s premiérem Andrejem Babišem (vlevo). Premiér hned po schůzce odjel a s novináři o výsledku jednání nemluvil. Politici řešili výměnu ministra kultury.

Praha - Prezident Miloš Zeman přijme v pondělí v Lánech na pravidelné schůzce premiéra Andreje Babiše. ČTK to dnes řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Předtím se prezident zúčastní zasedání vlády o rozpočtu.

Schůzka předsedy vlády s hlavou státu se uskuteční na lánském zámku v pondělí v 19:00. Podle mluvčího budou politici řešit aktuální politické otázky. Dá se očekávat, že budou mluvit také o dnes ukončené Zemanově cestě do Srbska. Prezident na ní řekl, že bude chtít s nejvyššími ústavními činiteli probrat možnost, aby Česká republika přestala uznávat Kosovo jako nezávislý stát. Schůzka ústavních činitelů by se podle Zemana mohla uskutečnit asi za měsíc. Babiš již řekl, že nevidí důvod, aby česká vláda svou pozici změnila.

Na pravidelných schůzkách se Zeman s Babišem domluvili poté, co se šéf hnutí ANO stal předsedou vlády. Setkávají se zhruba jednou za měsíc. Naposledy se sešli v srpnu v době sporu o obsazení postu ministra kultury.

Ještě před večerní schůzkou se Zeman s Babišem setkají i na jednání vlády. Prezident již dříve avizoval, že se bude chtít zúčastnit jednání vlády o rozpočtu. Mluvit hodlá o daňových úlevách, které dlouhodobě kritizuje. Státní rozpočet by podle něj jejich zrušením mohl získat přes 300 miliard korun.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je neděle 15. září 2019

Očekáváme v 1:00 16°C

Celá předpověď