Zeman se na závěr návštěvy Slovenska sešel se šéfem parlamentu Kollárem

foto Prezident Miloš Zeman na závěr třídenní návštěvě Slovenska absolvoval let ve vrtulníku nad Tatrami, 8. února 2023, Poprad, Slovensko.

Štrbské Pleso/Poprad (Slovensko) - Schůzkou s předsedou slovenského parlamentu Borisem Kollárem dnes dopoledne prezident Miloš Zeman ukončil oficiální část programu rozlučkové návštěvy Slovenska ve funkci hlavy státu.

V poledne, před odletem do vlasti, Zeman ještě vyrazil ve vrtulníku z popradského letiště na vyhlídkový let nad Tatrami. V nejvyšším pohoří Slovenska po ranní inverzi panovalo slunečné počasí s dobrou viditelností.

Zeman přijel do Vysokých Tater v pondělí, kdy u Štrbského plesa povečeřel se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Po úterním oficiálním společném jednání pak prezidenti Česka a Slovenska ocenili dobrou úroveň vzájemných vztahů a Zeman vyjádřil naději, že ta bude pokračovat i s jeho nástupcem v úřadu Petrem Pavlem. Vítěz přímé prezidentské volby Pavel se ujme úřadu 9. března a podle dřívějších informací plánuje při své první zahraniční cestě ve funkci navštívit Slovensko.

Ve Vysokých Tatrách, které jsou oblíbeným cílem českých turistů, se Zeman během tři dny trvající návštěvy sešel také s několika dalšími současnými a bývalými politiky Slovenska, například s premiérem Eduardem Hegerem a bývalými slovenskými prezidenty Andrejem Kiskou a Rudolfem Schusterem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 24. března 2023

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď