Zeman je pozitivní na covid-19, Fialu premiérem nejmenuje

foto Ilustrační foto - Předseda ODS a kandidát na premiéra Petr Fiala hovoří s novináři po návštěvě  prezidenta Miloše Zemana, 17. listopadu 2021 v Ústřední vojenské nemocnici v Praze.

Praha - Prezident Miloš Zeman má pozitivní test na covid-19, potvrdil v tiskové zprávě jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Vpodvečer ho sanita převezla z Lán zpět do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Po dobu léčby prezident pozastaví pracovní program, předsedu ODS Petra Fialu tak premiérem v pátek nejmenuje.

Prezident Miloš Zeman měl jmenovat předsedu ODS Petra Fialu novým předsedou vlády na zámku v Lánech v pátek ve 12:00. Série schůzek s kandidáty na členy nové vlády měla začít v pondělí v 15:00, kdy měl Zeman v Lánech přijmout nominanta na ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti).

Fiala Zemanovi představil kandidáty 17. listopadu. V rozhovoru v televizi Nova prezident v ten den uvedl, že předpokládá, že bude vetovat návrh na jednoho ministra. Aby nemusel vetovat celý kabinet, Fialovi navrhne, aby dotčený úřad řídil nebo řízením pověřil jiného člena vlády. Koalice ale trvají na vládní sestavě, kterou původně navrhly.

Už dříve se spekulovalo o tom, že Zeman by nemusel souhlasit s pirátským kandidátem na ministra zahraničí Janem Lipavským. Dnes se nominace vzdal kandidát na ministra průmyslu Věslav Michalik (STAN).

Setkání Mynáře s novináři se konalo před sochou prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka v Rothmayerově sále na Pražském hradě.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je čtvrtek 2. prosince 2021

Očekáváme v 13:00 4°C

Celá předpověď