Železniční konference: vše o vysokorychlostních tratích

foto

Provozní model a jízdní řády vysokorychlostní železnice v ČR dnes poprvé představilo ministerstvo dopravy, Správa železnic a České dráhy na sedmém ročníku  unikátní Železniční konference 2021. Široká veřejnost se dozví, jaké soupravy u nás budou jezdit, jaké budou jízdní řády. Kolik budou stát jízdenky na vysokorychlostní vlaky, jak přesně bude vypadat spojení mezi městy v ČR i do zahraničí.

Konference letos proběhla poprvé v tzv. hybridním modelu. Na místě byly pozvané špičky železničního sektoru – odborníci, generální ředitelé, specialisté a političtí reprezentanti. Záznam prvního dne konference, kdy promluvili ministr dopravy Karel Havlíček, generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda a generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik, můžete zhlédnout zde:

Videostream označený značkou PROTEXT VIDEO není součástí zpravodajského servisu ČTK, jde o komerční prezentaci zadavatele.

Sedmý ročník Železniční konference Pardubice se koná v termínu 16. 9. – 17. 9. 2021 v Konferenčním stanu přímo v prostorách stanice Pardubice – hlavní nádraží.

Více na http://www.zeleznicnikonference.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je sobota 16. října 2021

Očekáváme v 19:00 9°C

Celá předpověď