Zelenskyj: Ukrajinské síly budou reagovat na ostřelování obce Marhaněc

foto Ilustrační foto - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (na snímku z 28. července 2022).

Kyjev - Ukrajinské ozbrojené síly budou reagovat na ruské ostřelovaní obce Marhaněc, při kterém zahynulo 13 lidí a dalších deset bylo zraněno. Ve videoprojevu to dnes podle agentury Reuters uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

"Ozbrojené síly Ukrajiny, naše zpravodajské služby a bezpečnostní složky nenechají ruské ostřelování v Dněpropetrovské oblasti bez odpovědi," uvedl Zelenskyj. Ukrajina musí podle něj také zvážit, jak ruským invazním silám způsobit co největší škody a zkrátit tím válku. "Měli by o tom přemýšlet všichni, kdo náš stát brání a kdo Ukrajině pomáhají," řekl prezident.

Při ruském ostřelování Dněpropetrovské oblasti na středovýchodní Ukrajině zemřelo v noci na dnešek 13 lidí. V obci Marhaněc, odkud je hlášena většina obětí, bylo podle šéf oblasti Valentyna Rezničenka při ostřelování poškozeno přes 20 bytových domů, škody utrpěly také dvě školy, nemocnice, kulturní dům a administrativní budovy.

"Je to další projev ruského teroru, stejně jako útoky na Mykolajiv a Charkov, který zas a znovu dokazuje, že je nutné navýšit vojenskou pomoc Ukrajině," řekl Zelenskyj. "Čím silnější budou naše zbraně a čím větší budou mít dosah, tím dřív tato krutá válka skončí," dodal.

Rusko na Ukrajinu zaútočilo letos v únoru. Boje na ukrajinském území tak trvají už 168 dní a jejich konec je v nedohlednu. Mírové rozhovory mezi Moskvou a Kyjevem uvázly na mrtvém bodě na konci března.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 3. října 2022

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď