Zelenskyj ohlásil další sankce proti více než 650 lidem a firmám

foto Ukrajinský voják dokumentuje následky ruského ostřelování Charkova, 31. března 2023. 

Kyjev - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ohlásil další sankce proti více než 650 lidem a firmám, které "pracují pro ruskou agresi". Část z nich je napojena na ruský vojenský průmysl, oznámil v sobotu ve svém pravidelném večerním videoprojevu.

Sankce jsou podle Zelenského zaměřené vůči představitelům agresorského státu, jeho vojenskému průmyslu i kolaborantům. "Nikdo z těch, kdo pomáhají teroristům, pracují pro ně, dodávají nebo vyrábějí zbraně pro teror - nikdo z nich neunikne odpovědnosti," poznamenal také.

Zatím naposledy Kyjev sankce uvalil v březnu na celkem 400 osob a firem včetně těch, které jsou odpovědné za dodávky íránských bezpilotních letounů Šáhid Rusku.

Ve válce zahynulo 262 ukrajinských sportovců a bylo zničeno 363 sportovišť

Kvůli Ruskem vyvolané válce zahynulo podle Kyjeva už 262 ukrajinských sportovců a bylo zničeno 363 sportovišť v této východoevropské zemi. Při sobotním setkání se šéfem Mezinárodní gymnastické federace (FIG) Morinarim Watanabem to podle dnešní zprávy serveru The Kyiv Independent řekl ukrajinský ministr sportu Vadym Hutcajt.

Ukrajinská vláda v týdnu zakázala svým sportovcům účastnit se kvalifikačních soutěží pro olympijské hry v Paříži 2024, pokud na nich budou startovat Rusové a Bělorusové. I za pomoci řady spojenců se Mezinárodní olympijský výbor (MOV) snaží přimět k tomu, aby start sportovců z těchto dvou zemí nepovolil ani pod neutrální vlajkou.

Více než 13 měsíců trvající ruská agrese na Ukrajině podle odhadu Kyjevské ekonomické školy z konce března způsobila celkové škody ve výši 143,8 miliardy dolarů (3,13 bilionu Kč). Zničeno či poškozeno bylo přes 150.000 obytných domů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 30. května 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď