Zápas Olomouce a Karlových Varů se kvůli nezpůsobilé hrací ploše nedohrál

foto Předkolo play off hokejové extraligy - 1. zápas: HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary, 8. března 2023, Olomouc.

Olomouc - Úvodní zápas předkola play off hokejové extraligy mezi Olomoucí a Karlovými Vary rozhodčí předčasně ukončili kvůli nezpůsobilé hrací ploše. Z utkání se odehrála pouze první třetina, po níž vedli domácí po brankách Silvestra Kuska a Pavla Musila 2:0. O dalším postupu rozhodne Asociace profesionálních klubů (APK), která soutěž řídí, ve spolupráci s oběma kluby do čtvrtečních 11 hodin.

Po úpravě kluziště rolbou během přestávky zůstala na ledě rýha. Podle všeho rolbař zastavil, aby počkal, než dojezdí na ploše předváděcí vozidlo. Ze stroje v té době vytekla horká voda, proto vznikla v ledu díra.

Začátek druhé části sudí několikrát odložili. Po více než dvouhodinové prodlevě od skončení úvodního dějství byl zápas přes snahu o nápravu a vyhlazení ledu nakonec předčasně ukončen.

Ve čtvrtek jsou na programu druhé zápasy sérií. Na Hané se mělo stejně jako dnes začít v 18 hodin. Třetí duely jsou pak naplánované na sobotu. Nelze tak vyloučit, že pokud by se zbytek utkání dohrával, Olomouc se s Karlovými Vary utká včetně dnešní první třetiny - i podle vývoje série - nejméně ve čtyřech dnech po sobě.

Hanákům skvěle vyšel vstup do utkání a otevřeli skóre hned po 50 sekundách, kdy před Lukešem zůstal osamocený Kusko a nadvakrát dostal puk za brankáře. Karlovarští mohli srovnat během přesilové hry, ale strážce domácího brankoviště Lukáš se proti Koblasově střele z první přesunul včas.

Poté chyboval hostující brankář Lukeš a Kusko mohl po Bambulově přihrávce vstřelit svůj druhý gól, ale gólman Energie zaváhání napravil. Olomouc však využila první přesilovku a díky úspěšné dorážce Orsavovy vyražené střely zvýšil na rozdíl dvou branek Musil.

Více gólů už diváci na olomouckém zimním stadionu neviděli. Hlavní rozhodčí Tomáš Veselý a Jakub Šindel postupně čtyřikrát odsunuli začátek druhé třetiny s nadějí, že vzniklá rýha v ledu u střídačky hostů zamrzne dostatečně na to, aby bylo bezpečné pokračovat ve hře.

Při poslední konzultaci se z hlediště zdálo, že hře už jsou nakloněni domácí i rozhodčí, ale hosté s pokračováním nesouhlasili. Sudí pak strávili s oběma kapitány na ledě velké množství času. Konečné rozhodnutí padlo od kapitána karlovarského mužstva Jiřího Černocha a z důvodu ohrožené bezpečnosti hráčů se ve hře nepokračovalo.

"Čekalo se na opravu a všichni se snažili udělat maximum, aby se dál hrálo. Ani po té dlouhé době nebyla plocha způsobilá k tomu, aby se mohl zápas bezpečně odehrát. Jelikož šlo především o zdraví hráčů, tak jsme se rozhodli utkání ukončit," uvedl sudí Šindel.

Paradoxní na celé situaci je, že hned úvodní souboj obou celků v sezoně provázely podobné potíže. V neděli 25. září ale zápas 4. kola mezi domácími Karlovými Vary a Olomoucí kvůli potížím s rolbou a nezpůsobilé hrací ploše vůbec nezačal.

Rolba tehdy zůstala před začátkem utkání dlouho nehybně na ledě KV Areny uprostřed kluziště kvůli poruše a bylo posunuto úvodní buly. Rolbu pak sice pořadatelé z ledové plochy odtlačili, jenže ani po takřka hodině a půl se jim nepodařilo za pomoci náhradní rolby připravit led, na němž zůstala velká rýha, ke hře.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 29. května 2023

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď