Začínají jarní prázdniny pro část Prahy či Tachovsko

foto Ilustrační foto - Lidé jdou 20. února 2021 v podvečer na zasněžených pláních Krušných hor u Adolfova na Ústecku.

Praha - Začíná čtvrtý turnus jarních prázdnin. Tento týden mají volno školáci z Prahy 1 až 5 či z Tachovska, kde v posledním týdnu přibylo v přepočtu na 100.000 obyvatel nejvíc nákaz koronaviru. Od školy si odpočinou i děti z okresů Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Louny a Karviná. Volna si školáci ale mohou užívat jen omezeně, v platnosti totiž zůstávají protikoronavirová opatření.

V předchozích letech mnohé rodiny s dětmi trávily jarní prázdniny na horách. Lyžařská střediska v Česku ale kvůli epidemii nemoci covid-19 nefungují a cestování do zahraničí je komplikované, s řadou omezení. Příznivci zimních sportů tak zatím mohou na tuzemských horách využívat jen běžky, skialpy, případně boby a saně.

Kvůli pandemii nemoci covid-19 jsou zakázány i kulturní akce. Zavřená jsou divadla, kina, muzea či vnitřní sportoviště i bazény.

Rozvolnění vláda vzhledem k sílící epidemii, k naplněnosti nemocnic a přetížení personálu v nejbližší době nechystá. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v neděli řekl, že pokud nemocnice budou muset zastavit veškerou jinou než intenzivní péči, musela by se přijmout drakonická opatření proti covidu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je středa 3. března 2021

Očekáváme v 23:00 5°C

Celá předpověď