Záchranáři v Sokolově ošetřili 20 žáků střední školy, začali kolabovat

foto Záchranáři Karlovarského kraje ošetřili 25. června 2021 v Sokolově 20 žáků střední policejní školy v ulici Komenského, kteří měli náhlé zdravotní potíže a začali omdlévat. Aktivovali kvůli tomu stav hromadného postižení osob. Nikdo není v ohrožení života. Podle starostky Sokolova Renaty Oulehlové (ANO) hasiči zatím nenaměřili žádné stopy úniku plynu. Příčinu nyní zjišťují.

Sokolov - Záchranáři Karlovarského kraje dnes dopoledne ošetřili v Sokolově 20 žáků střední policejní školy v Komenského ulici s lehkým zraněním. Studenti se účastnili před školou slavnostního ukončení školního roku, náhle začali kolabovat. Záchranná služba aktivovala stav hromadného postižení osob, 17 žáků odvezla do nemocnic v Karlových Varech, Sokolova a Chebu. Nikdo není v ohrožení života. Příčinu incidentu policie zjišťuje, vyloučila únik plynu či jiné látky.

"Provedeným měřením a důkladnou prohlídkou školy můžeme vyloučit, že by se jednalo o únik plynu či jiné škodlivé látky. Dále čekáme na výsledky lékařských vyšetření," uvedla policie na twitteru.

Oznámení o hromadném kolapsu osob přijala policie podle mluvčí Evy Valtové před 9:00. Případ vyšetřují sokolovští kriminalisté. Na místě zasahovaly všechny složky záchranného systému, technici i psovodi. Mluvčí zatím více informací neuvedla, kdy budou výsledky lékařského vyšetření, zatím podle ní není jasné.

Podle mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Markéty Singerové záchranáři převezli do nemocnice v Karlových Varech sedm studentů. "Ani jeden z nich nebyl ve stavu vyžadujícím hospitalizaci na lůžku. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo jednat o otravu nebo intoxikaci," řekla ČTK Singerová, podle které byli žáci z nemocnice již propuštěni.

Žáci policejní školy se dnes účastnili slavnostního ukončení školního roku s předáním vysvědčení ve venkovních prostorách. Podle ředitele policejní školy Zdeňka Jedličky během slavnostního ukončení omdlelo a postupně ztratilo vědomí asi 20 dětí. Okamžitě jim poskytli první pomoc. Škola o incidentu informovala ostatní žáky a rodiče.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 2. srpna 2021

Očekáváme v 7:00 15°C

Celá předpověď