Začal předprodej osobní i užitkové verze ID.Buzz

foto Volkswagen ID.Buzz.

Tuzemské zastoupení Volkswagenu spustilo konfigurátor nového elektrického vozu ID.Buzz. V současné době je k mání osobní verze s výbavovým stupněm „Pro“ nebo užitková varianta s nákladovým prostorem v plechové skříni.

Prvně zmiňovaný automobil lze pořídit od 1.537.566 Kč s DPH, dodávka přijde na 1.189.110 Kč bez DPH.

Oba vozy mají ve své sériové výbavě dvouzónovou automatickou klimatizaci, tempomat, multifukční volant, LED světla, kola z lehké slitiny a řadu elektronických asistenčních systémů. Mezi nimi je například ten pro automatické nouzové brzdění nebo systém pro udržení vozu ve vymezeném jízdním pruhu.

Základní výbavu lze doplnit třeba o navigaci, vyhřívání čelního skla, volantu i sedaček, kvalitnější čalounění, adaptivní tempomat, parkovací kameru a mnoho dalších věcí.

Pohonná jednotka má vždy výkon 150 kW a nejvyšší točivý moment 310 Nm.

V podlaze je zabudována sada akumulátorů s využitelnou kapacitou 77 kWh.

Osobní verze s normovanou spotřebou (podle cyklu WLTP) spotřebovává na sto kilometrů jízdy v průměru 20,6 kWh, což vystačí na dojezd 423 kilometrů na jedno nabití. Varianta Cargo je o něco úspornější (20,4 kWh) a dojezd tedy může být 425 kilometrů.

Dobíjení u stojanů se stejnosměrným proudem je možno výkonem až 170 kW. V takovém případě je možné baterii z výchozích 5 na cílových 80 procent nabít za přesně půl hodiny.

První jízdní dojmy po vyzkoušení vozu v rámci mezinárodní novinářské prezentace v Kodani přineseme již poslední srpnový den.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď