Za sestupující Aritmu se do divize po letech vrací Břevnov

PRAHA 2. července (PN) - Pražské celky hrály ve skupině A a B, které jsme bedlivě sledovali. První místa ve skupinách hraných v Čechách obsadila mužstva České Budějovice B, Čelákovice a Liberec B (skupina C). Skupinu A opouští do divize sestupující Pelhřimov z posledního místa a ve skupině B zůstal pověstný "Černý Petr" vokovické Aritmě.

Tu nahradí vítěz pražského přeboru FC Břevnov, který se do divize vrací po dlouhých letech čekání. V příští sezóně budou pražská mužstva jinak rozdělena. Ve skupině A se budou potkávat Motorlet s Uhelnými sklady, ve skupině B pak Břevnov a Smíchov a ve skupině C z ČFL sestupující Vyšehrad, Viktoria Žižkov B a Satalice.

Po skončené sezóně 2OOO - 2001 se podívejme blíže na pražské účastníky.

Skupina A:
VIKTORIA ŽIŽKOV B 4.místo - 44 bodů

Rezerva prvoligového Žižkova si vedla poměrně solidně již v podzimních utkáních, kdy nastřádala 23 bodů a skončila na 5. místě. Úvod jara moc radostný nebyl, ale mužstvo pod vedením trenéra Jana Kmocha se dalo dohromady a zlepšenými výkony se prokousávalo v tabulce vzhůru.

Konečné čtvrté místo je hezkým úspěchem. Diváci v Hýskově, kde Viktorka získala domácí azyl se s mužstvem po posledním zápase srdečně rozloučili. Trenér Jan Kmoch pravděpodobně odejde do Bohemians, kde by měl vykonávat šéftrenéra mládeže.

MOTORLET 8. místo - 38 bodů

Jinonickým borcům se podzim moc nepovedl a za tři vítězství a pět nerozhodných výsledků nasbírali jen 14 bodů, což bylo o dva body více než mělo poslední Sezimovo Ústí a stačilo to na 13. místo. Na jaře se očekával boj o sestup. Ten se podařilo celkem brzo zažehnat a dohrávalo se v klidu.

Jarních 24 bodů je toho důkazem. Po závěrečném kontumačním vítězství, když sestupující Pelhřimov do Prahy nedorazil, poskočil Motorlet na 8. místo. Sezónu zhodnotil vedoucí mužstva Jindřich Rys.

"Vůbec nám nevyšel podzim, kdy jsme byli v pásmu sestupu. Odešel trenér David Vavruška a do konce podzimu trénoval sekretář Vladimír Kubert. Podařilo se urvat za tři zápasy pět bodů a skončit těsně nad vodou.

V zimě nastoupil trenér Tibor Notin s našim bývalým hráčem Viktorem Starečkem, a mužstvo prošlo poctivou zimní přípravou. Také se vhodně doplnilo. Největší oporou se stal Ladomerský. Nebýt špatného podzimu tak se mohlo hrát na vyšších místech."

V Jinonicích se změny neočekávají. Zůstávají oba trenéři i realizační tým.

Skupina B:
PRAGIS SATALICE 2. místo - 53 bodů

Na podzim hodně pomohl blšanský kanonýr Roman Hogen, který se zde rozehrával a jeho 18 gólů postrčilo mužstvo na první místo. Na jaře se čekal velký útok značně posílených Čelákovic (Jindráček a Hromádko) z třetí pozice, což se také vyplnilo a favorit svojí enormní snahu korunoval postupem.

Oslabené Satalice však dokázaly vynikající umístění na druhém místě udržet a odrazit i závěrečný tlak Smíchova, který o druhou příčku také usiloval (porazil i vedoucí Čelákovice).

Dobré služby prokázal ambiciózní trenér Milan Nykodým a k oporám patřil zejména obránce Štáf a tvořivý záložník a pohotový střelec Veverica.

Sezónu zhodnotil Martin Svoboda sekretář a manažer Pragisu Satalice v jedné osobě. "Za celou sezónu chci hráčům poděkovat i když závěr neměli kvůli marodce jednoduchý. Původním cílem nováčka bylo udržení, ale to jsme po podzimu přehodnotili a celkové druhé místo je mimořádný úspěch.

Pro Satalice, jako obec, to bylo to nejlepší co jsme jim mohli dát. Nyní, když se řekne Satalice, tak je v tom cítit fotbal."

SK SMÍCHOV

3. místo - 53 bodů

Po podzimu druhý Smíchov měl o dva body méně než Satalice a bod náskoku před třetími Čelákovicemi. Odešel však střelec Hnát do Krče a nastala starost, kdo jej nahradí. Obrana v čele s nestárnoucím hrajícím trenérem Vladimírem Hruškou pracovala pozorně a dostala po postupujících Čelákovicích nejmenší počet branek.

V závěru se několikrát zaskvěl exekutor přímých kopů Macela, který pravidelně vymetal pavučinky v šibenicích branek soupeřů. Prosazoval se i hrotový útočník Deré. S konečným umístěním je na Smíchově spokojenost.

Jaroslav Kejha, vedoucí mužstva. "Sezóna pro nás byla velice zdařilá. V letní přestávce to nevypadalo moc optimisticky i když přišel Macela, který byl nakonec velice platným hráčem. Podzim se vydařil a hrálo se v klidu.

Pak odešel Hnát a jeho góly nám chyběli. Dlouhodobě se zranil Prokop a přidali se i další marodi. Z kádru se stalo torzo a je proto s vynikajícím umístěním naprostá spokojenost." Realizační tým i s hrajícím trenérem Vladimírem Hruškou by měl zůstat nezměněn.

UHELNÉ SKLADY PRAHA

7. místo - 41 bodů

Košířské mužstvo na podzim hrálo ještě pod názvem FK Kodak U. S. a unístilo se na hezkém čtvrtém místě za pražskou dvojkou a Čelákovicemi na které ztrácelo pět bodů. Jaro již tak úspěšné nebylo a celková bilance je o jednu porážku více než vítězství.

K oporám patřil brankář Stránský, zkušený stoper Jeslínek, záložník Očenáš, kapitán Procházka a pohyblivý střelec Socher.

Trenér Jan Vlček, který po třech rocích práce Na Cibulkách končí a odchází trénovat divizní Rakovník se však nemusí za odvedené dílo stydět.

"Měli jsme plán skončit do pátého místa, ale i tak jsem se sezónou spokojen. Mužstvo má určitě i na víc, ale možná to chce změnu. Naděje tam jsou a když budou mladí dostávat šanci tak se mohou zlepšovat. Já můžu hráčům za tu dobu co jsem na Uhelkách byl jen poděkovat. Byl jsem tam spokojen a rád budu vzpomínat."

Na uvolněné trenérské křeslo by měl usednout František Mysliveček, který naposled vedl Vyšehrad V ČFL.

ARITMA PRAHA 16. místo - 28 bodů

Nešťastníci z Vokovic po podzimu zdaleka nebyli za vodou, ale hrozba sestupu se jich přímo nedotýkala. Vždyť byli na 11. místě, měli 19 bodů a od posledního Žatce je dělilo pět míst a náskok 8 bodů.

Jaro se však hráčům Aritmy nevyvedlo vůbec. Přišlo několik klopýtnutí, ztráta psychiky a soupeři od dna tabulky se začali vzdalovat. Výměna trenéra Jaroslava Kohouta za dosavadního asistenta Stanislava Krejčíka už spasení nepřinesla. Přišla další zranění a kádr kvalitních hráčů byl velice úzký.

Přísnější měřítko snad snesou jen Pleštil, Kadlec a Vodička. Smrtící údery přinesly domácí porážky od jasně lepších pražských soupeřů Smíchova a Satalic. Závěrečná křeč už zázrak zařídit nemohla a Aritma jako nejslabší celek skupiny B padá do pražského přeboru.

Dlouholetý sekretář klubu Bohumil Pluhař hledal příčiny sestupu. "Nálada po sezóně je stejná jako všude jinde, kde se sestoupí. Nezbývá nic jiného než se pokusit dát mužstvo do kupy a pokračovat dál. Sezóna byla špatná a nedají se moc hledat výmluvy.

Jen pár okolností: nechytal brankář Pravda, Pleštil měl problémy v zaměstnání, Zábranský stop na pět zápasů, ale za to si může sám a nejlepší střelec mužstva odjel pracovat do Anglie.

Trenér Stanislav Krejčík u mužstva zůstává a zatím nikdo nechce odejít. Věřím, že to trochu posílíme a v přeboru nebudeme mít takové starosti jako v divizi."

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je sobota 7. prosince 2019

Očekáváme v 7:00 6°C

Celá předpověď