Za Plzní na Klatovy se srazila tři auta, zraněno bylo pět lidí

foto Rozsvicený výstražný trojúhelník na střeše policejního auta. Ilustrační foto.

Praha - Za Plzní ve směru na Klatovy se srazila tři osobní auta. Pět zraněných rozvezly sanitky do plzeňských nemocnic. Dvě auta havarovala u Sadské na Nymbursku. Jedno z nich začalo po nehodě hořet, řidiče museli z hořícího auta vytáhnout. Oba řidiči utrpěli zranění.

Za Plzní na Klatovy se srazila tři auta, na místě je 5 zraněných

Za Plzní ve směru na Klatovy se srazila tři osobní auta. Pět zraněných rozvezly sanitky do plzeňských nemocnic. Hlavní tah I/27 je dočasně uzavřený a musí se objíždět přes Dobřany. Šlo o středně těžká a lehká zranění, řekla ČTK mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.

"Nehoda se stala na silnici první třídy na křižovatce Dobřany - Vysoká," uvedla. Na místě byly všechny složky integrovaného záchranného systému.

"Z místa jsme transportovali 53letou ženu se středně těžkým zraněním a při vědomí na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice," uvedla Svobodová. Další, o deset let mladší žena, a jedenáctiletý chlapec mají lehčí zranění na zádech a na rukou. Padesátiletého muže a 66letou ženu pak odvezly sanitky se zraněními hrudníku.

"V místě je dopravní omezení v obou směrech," uvedla krajská policejní mluvčí Markéta Fialová. Policisté odklánějí dopravu na Dobřany a na silnici druhé třídy číslo 180. Objížďka potrvá nejméně do 13:00. "Doprava v místě je plynulá," uvedla. Informace k nehodě podá policie později.

U Sadské se srazila dvě auta, jedno začalo hořet

U Sadské na Nymbursku se dnes ráno srazila dvě auta. Jedno z nich začalo po nehodě hořet, řidiče museli z hořícího auta vytáhnout. Oba řidiči utrpěli zranění, jeden z nich je popálený, řekli ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda a policie Lucie Nováková.

Nehoda se stala kolem 09:30 mezi Sadskou a obcí Zvěřínek. U obou řidičů byla podle Novákové vyloučena přítomnost alkoholu v dechu. "Popáleného řidiče přepravuje do nemocnice vrtulník," řekla Nováková. Silnice je v místě nehody uzavřena.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je úterý 7. července 2020

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď