Za červnovou hromadnou potyčku v Kojetíně bylo obviněno šest lidí

foto Ilustrační foto - V Kojetíně na Přerovsku se 7. června 2019 na náměstí utkaly dvě skupiny místních lidí. Při hromadné bitce byli zraněni dva lidé. Podle policie se při rvačce také střílelo, útočníci na jednoho z mužů dvakrát vystřelili z plynové pistole. Pomocí teleskopických tyčí, obušků a sekery také rozbili auto (na snímku) stojící na náměstí.

Přerov - Za hromadnou potyčku na Masarykově náměstí v Kojetíně na Přerovsku, při které útočníci použili plynovou pistoli a byli vyzbrojeni teleskopickou tyčí, obušky a sekerou, bylo obviněno šest lidí. Dva z nich jsou mladiství. Případ vyšetřovali kriminalisté několik měsíců, mužům sdělili obvinění z několika trestných činů v úterý, řekla ČTK přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Červnová potyčka mezi dvěma skupinami místních obyvatel, při které byli zraněni dva muži, vyvolala ve městě emoce. Podle starosty Leoše Ptáčka se od té doby situace zklidnila.

"Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvou mladistvých osob a čtyř zletilých osob, které byly obviněny z trestných činů poškození cizí věci, výtržnictví a ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, za které trestní zákoník stanoví maximální trest odnětí svobody až na tři léta," uvedla policejní mluvčí. Vyšetřování pokračuje, policisté proto k případu nechtějí sdělit bližší informace.

Incident se na Masarykově náměstí odehrál v pátek 7. června. Policie již dříve uvedla, že skupina mužů nejprve za pomoci kovových tyčí, sekery a teleskopického obušku poškodila vozidlo Škoda Octavia. Rozbili okna, urazili zpětná zrcátka, promáčkli dveře a rozbili přední a zadní světla. Útočníci pak napadli třicetiletého muže, kterého nejméně dvakrát udeřili kovovou tyčí do hlavy a zblízka na něj dvakrát vystřelili z plynové pistole. Zranění utrpěl podle policie i další, o dva roky mladší muž. Agresivní skupina také urážela a vyhrožovala obyvatelům jednoho z domů.

Podle starosty se do incidentu zapojily dvě skupiny romských obyvatel. Na náměstí se podle něj v tu chvíli pohybovalo až několik desítek lidí, aktivně se do něj ale zapojili pouze jedinci. Incident zaznamenal městský kamerový systém, natočili jej i někteří svědci události. "Ta potyčka byla velmi vážný incident, ta agrese byla však ojedinělým jevem. Práci policie musím pochválit, nic nezanedbali, jsem hrozně rád, že bude spravedlnosti učiněno za dost," řekl dnes ČTK Ptáček.

Vyostřenou situaci v Kojetíně, kde žije zhruba 6500 lidí, tehdy na radnici řešili zástupci města s policií a odborníky na romskou problematiku z kraje. Podle starosty si město od té doby žije dál svým životem. "Napětí trvalo pár dní, pak už se nic nedělo. Záležitost byla démonizována, od té doby se nic neděje. Žádná vážná kriminalita se už neděje," doplnil starosta.

Kojetín naposledy zažil obdobné napětí před čtyřmi lety, kdy byl na místním koupališti napaden plavčík. Stalo se tak poté, co upozornil děti, že nemají skákat do bazénu z boku, což se nelíbilo jejich rodinným příslušníkům. Policie pak obvinila z několika trestných činů šestadvacetiletého muže, který plavčíka napadl pěstmi a zkopal ho. Plavčík se ze zranění léčil tři týdny. Napadení ze strany dalších dvou žen řešila tehdy policie jako přestupek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 7. srpna 2020

Očekáváme v 21:00 24°C

Celá předpověď