Z plenárního zasedání vzejdou první návrhy

foto

Ve Štrasburku se dnes a zítra koná plenární zasedání Konference o budoucnosti Evropy,. Projednává předběžné návrhy, zasednou během něj pracovní skupiny. Schůze se děje fyzicky a on-line.

Plénum bude poprvé projednávat návrhy připravené na základě výměny názorů devíti pracovních skupin. Tyto první teze, seskupené podle témat, vycházejí z doporučení evropských panelových diskusí občanů, národních panelů a nápadů shromážděných prostřednictvím vícejazyčné digitální platformy, jakož i z výměn názorů, které proběhly během plenárních zasedání konference a zasedání pracovních skupin.

Plenární zasedání předloží poté své návrhy výkonné radě na základě konsensu. Výkonná rada vypracuje zprávu v plné spolupráci a zcela transparentně s plenárním zasedáním. Více informací o složení, účelu a činnosti plenárního zasedání naleznete na internetových stránkách plenárního zasedání konference. Závěrečná zpráva platformy, která bude zohledněna v návrzích pro plenární zasedání a která vychází z příspěvků občanů shromážděných do 20. února, je rovněž k dispozici on-line.

Na každé ze čtyř evropských panelových diskusí občanů se dosud sešlo přibližně 200 Evropanů různého věku a z různého prostředí ze všech členských států, aby společně diskutovali a přijali doporučení týkající se současných i budoucích výzev, před nimiž Evropa stojí. Doporučení těchto panelů pro plenární zasedání konference jsou k dispozici zde. Na předchozích plenárních zasedáních (v lednu a březnu 2022) je plenárnímu zasedání předložilo a diskutovalo 80 zástupců panelů. Tito zástupci se budou konference účastnit až do jejího zakončení.

Občané mohou nadále prostřednictvím platformy předkládat příspěvky. Příspěvky předložené po 20. únoru budou zahrnuty do závěrečné zprávy po 9. květnu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je čtvrtek 8. prosince 2022

Očekáváme v 19:00 1°C

Celá předpověď