Z Opočínku zamířily do krajů respirátory pro školy

foto Hasiči 6. října 2020 v policejním skladu v Opočínku u Pardubic nakládají respirátory. Na ochranu proti koronaviru je dostanou pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci v mateřských, základních a středních školách včetně soukromých a církevních.

Pardubice - Z policejního skladu v Opočínku u Pardubic dnes začala distribuce respirátorů pro školy. Vláda jich uvolnila 2,9 milionu na ochranu učitelů a dalších profesí ve školách proti koronaviru. Do krajů rozvezou respirátory profesionální hasiči. ČTK to řekla mluvčí ministerstva vnitra Hana Malá.

Fotogalerie

"Další distribuce školským zařízením bude probíhat v režii jednotlivých krajů," řekla mluvčí.

Respirátory FFP2 dostanou pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci v mateřských, základních a středních školách včetně soukromých a církevních.

Školy v Pardubickém kraji mají dostat kolem 150.000 respirátorů, jeden zaměstnanec jich má dostat deset. Rozvoz zajišťují profesionální hasiči, kteří respirátory převážejí na své stanice v obcích s rozšířenou působností. V kraji jich je 15.

"Na těchto stanicích si respirátory převezmou dobrovolní hasiči a doručí přímo do škol. Budeme zásobovat nejen střední, ale i základní školy," uvedl hejtman Martin Netolický (ČSSD).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je neděle 18. dubna 2021

Očekáváme v 21:00 6°C

Celá předpověď