Z české nominace vypadl Pavlenka, po Skotsku ho nahradí Koubek

foto Brankář české fotbalové reprezentace Tomáš Koubek (na snímku z 12. října 2018).

Praha - Z nominace české fotbalové reprezentace těsně před vstupem do mistrovství Evropy vypadl zraněný brankář Jiří Pavlenka. Po pondělním úvodním utkání národního týmu v základní skupině se Skotskem v Glasgow ho nahradí Tomáš Koubek. Vedení mužstva o tom informovalo v tiskové zprávě.

Český fotbalový brankář Jiří Pavlenka. Pavlenka před týdnem odchytal na soustředění v Jižním Tyrolsku přípravné utkání s Itálií (0:4), v pátek se ale zranil. Ještě dnes před polednem na posledním tréninku na Strahově před odletem do dějiště úvodního zápasu zkoušel brankář Brém trénovat, ale zranění se nelepšilo. V úterní generálce na Euro proti Albánii (3:1) nastoupil Tomáš Vaclík.

"Bohužel bolest neustupuje a osobní ambice musí jít stranou. Po dohodě s lékaři a trenéry jsem se odpojil od týmu. Klukům budu fandit alespoň na dálku a věřím, že se nám podaří uspět," uvedl Pavlenka. "Bohužel Jirka se při včerejším tréninku zranil. To zranění je v takovém rozsahu, že mu nedovolilo absolvovat následný program," řekl reprezentační trenér brankářů Milan Veselý.

Pro úvodní utkání se Skotskem bude mít hlavní kouč Jaroslav Šilhavý k dispozici dva brankáře. Jedničkou bude Vaclík a záda mu bude krýt Aleš Mandous. Koubek, který působí v německém Augsburgu, se připojí k mužstvu v úterý v Praze po návratu týmu z Glasgow.

Osmadvacetiletý gólman bude k dispozici na další dva zápasy ve skupině, příští pátek v Glasgow proti Chorvatsku a 22. června v Londýně proti Anglii. Koubek zatím za reprezentační A-tým odchytal 11 utkání, naposledy vloni v listopadu poločas v Lize národů proti Slovensku.

"Povolali jsme dalšího brankáře, který byl v širší nominaci. Zvolili jsme zkušeného brankáře, který už s reprezentací delší dobu byl. Zdálo se nám, že ta zkušenost, kterou už s národním týmem prodělal, je pro nás v tuhle chvíli důležitá," podotkl Veselý.

Ze zdravotních důvodů se už před nominací vzdal účasti na šampionátu slávistický brankář Ondřej Kolář, který po návratu po vážném zranění hlavy nemá dostatečně natrénováno.

Reprezentační výběry mohou až do prvního utkání na Euru udělat změny v nominacích v případě zranění. Vzhledem k dopadům pandemie mohli trenéři na turnaj vzít 26 místo obvyklých 23 hráčů. Šilhavý má po Pavlenkově odstoupení pro úvodní duel se Skotskem k dispozici 25 hráčů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 2. srpna 2021

Očekáváme v 7:00 15°C

Celá předpověď