West Ham slíbil potrestání fanoušků, kteří v Edenu házeli kelímky

foto Finále fotbalové Evropské konferenční ligy: ACF Fiorentina - West Ham United, 7. června 2023, Praha. Kapitán Fiorentiny Cristiano Biraghi zraněný po zásahu kelímkem do hlavy ironicky tleská fanouškům soupeře. 

Praha - Vedení West Hamu United po finále fotbalové Evropské konferenční ligy odsoudilo chování některých svých fanoušků, kteří během zápasu v pražském Edenu házeli na hřiště kelímky a způsobili kapitánovi Fiorentiny Cristianu Biraghimu krvavé zranění na hlavě. Viníky slíbilo potrestat. Prezident poraženého klubu Rocco Commisso označil příznivce "Kladivářů" za zvěř.

"Takovéhle jednání do fotbalu nepatří a v žádném případě nereprezentuje hodnoty našeho klubu a drtivé většiny našich příznivců, kteří se tento týden v Praze chovali vzorně, stejně jako celé naše poslední dvě sezony v evropských pohárech," uvedl londýnský klub v prohlášení, které citovala agentura Reuters.

"V souladu s naším postojem nulové tolerance předáme policii informace o každém, koho se podaří identifikovat, a dostane zákaz na dobu neurčitou. Nebude smět na londýnský stadion a cestovat s klubem," oznámil čerstvý vítěz Konferenční ligy, jehož spolumajitelem je český miliardář Daniel Křetínský.

Chování fanoušků West Hamu ostře odsoudil šéf Fiorentiny Commisso. "Mluvil jsem s šéfem Premier League a řekl jsem mu, že jsou to všechno zvířata vzhledem k tomu, jak se chovali k našim fotbalistům. (Útočník Luka) Jovič má zlomený nos, potom Biraghi. Nebylo to fér," citovala italská média amerického miliardáře italského původu.

Zatímco Biraghiho zranili vhozeným předmětem fanoušci, Jovič dostal pár sekund před koncem prvního poločasu úder do nosu od protihráče. Srbský útočník za bezbrankového stavu doklepl míč hlavou do sítě, gól ale kvůli jeho ofsajdovému postavení neplatil. Do druhého dějství kvůli zranění už nenastoupil.

West Ham díky vítězství 2:1 získal první velkou evropskou trofej po 58 letech. Rozhodl o tom gól Jarroda Bowena z 90. minuty.

V noci po utkání se slavící fanoušci United v centru Prahy střetli s policií, která se jim snažila bránit v odpalování světlic. Ve středu odpoledne před zápasem policisté zadrželi 16 příznivců Fiorentiny, kteří napadli fanoušky West Hamu v baru a několik jich zranili.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je čtvrtek 21. září 2023

Očekáváme v 17:00 22°C

Celá předpověď