Web a aplikaci ČD napadli hackeři, nyní jsou již systémy funkční

foto Ilustrační foto - České dráhy začaly provozovat nové vlaky InterJet (na snímku ze 17. prosince 2021), které nabídnou rychlé a komfortní cestování mezi Prahou a západními Čechami a v průběhu ledna 2022 také na lince Praha - Ústí nad Labem - Cheb.

Praha - Web a mobilní aplikaci státního železničního dopravce České dráhy (ČD) dnes napadli hackeři. Stránky ČD a aplikace Můj vlak tak mohly být několik hodin nedostupné. Po 22:00 se podařilo problém odstranit a systémy jsou už zcela funkční. Firma to dnes večer uvedla na svém twitterovém účtu. Jak web ČD, tak zmíněná aplikace slouží lidem kromě informací o provozu i k nákupu jízdenek. Dráhy proto sdělily, že během výpadku byli cestující odbavováni bez přirážky ve vlacích.

"Už opět můžete nakupovat jízdní doklady v našem e-shopu nebo v aplikaci Můj vlak. Systémy jsou již zcela funkční," uvedly ČD na twitteru krátce před 22:15.

Mluvčí dopravce Vanda Rajnochová nechtěla z bezpečnostních důvodů uvést podrobnosti k začátku útoku a druhu napadení. Oznámení o útoku ČD zveřejnily na twitteru zhruba v 19:30 a po 20:00 měl web drah nadále výpadky.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 24. března 2023

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď