Výstava Sluneční králové v Národním muzeu je vyprodaná

foto Národní muzeum v Praze se znovu otevřelo návštěvníkům 4. května 2021 díky rozvolnění protiepidemických opatření. Na snímku výstava Sluneční králové.

Praha - Národní muzeum a Národní galerie Praha dnes po dlouhé době přivítaly první návštěvníky svých expozic a výstav. Muzeum otevřelo jen své dvě budovy u Václavského náměstí a lákalo návštěvníky zejména na archeologickou výstavu Sluneční králové. Ta i po prodloužení potrvá jen do 6. června a zájemci si již koupili všechny vstupenky, které byly k dispozici. ČTK to dnes řekla mluvčí muzea Šárka Bukvajová.

Fotogalerie

Muzeum nyní podle ní uvažuje o tom, zda by bylo možné prodloužit otevírací dobu tak, aby při tom vyhovělo všem protiepidemickým opatřením.

Národní galerie Praha dnes otevřela všechny své objekty, láká však především na nedávno zahájenou výstavu malířky Toyen. Na Sluneční krále byla možnost zakoupit vstupenku pouze on-line, galerie tuto možnost doporučuje i v případě výstavy Toyen, vstupenku je ale možné koupit i na pokladně.

Pro návštěvníky galerie vymezila časové sloty 90 minut. Na každý tento slot může do výstavy pustit jen 53 lidí. Během dnešní devítihodinové otevírací doby tak na výstavu může přijít 318 lidí. Ve středu je otevírací doba prodloužená do 20:30.

V NGP mohou zájemci také navštívit novou stálou expozici Staří mistři II ve Šternberském paláci, která byla zatím veřejnosti dostupná pouhý týden. Staré umění mohou obdivovat také v protějším Schwarzenberském paláci, středověké umění v Anežském klášteře a moderní a současné umění ve Veletržním paláci.

V muzeu je možné navštívit také výstavu Olympijské Tokio, která připomíná trojici tokijských her: těch nekonaných v roce 1940, uskutečněných v roce 1964 i těch (poprvé v historii) posunutých her, které se mají konat letos v létě. Zájemci si mohou prohlédnout vítězné snímky ze zatím poslední soutěže Czech Press Photo a několik dalších výstav včetně nově expozice v sále minerálů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 11. května 2021

Očekáváme v 9:00 19°C

Celá předpověď