Výpadek systému pro odbavení pasažérů má letiště v Praze, Londýně či Budapešti

foto Odbavovací hala Letiště Václava Havla v Praze na snímku pořízeném 1. července 2020.

Praha - Globální výpadek systému pro odbavení cestujících, který dnes komplikuje provoz i na pražském letišti, hlásí mimo jiné letiště v Londýně, Curychu, Budapešti či Sydney. Odvětví letecké dopravy se na začátku letní sezony vedle tohoto technického problému potýká i s nedostatkem zaměstnanců a stávkami.

O chaosu na letišti v Sydney na začátku školních prázdnin píše zpravodajský server News.com.au. "Nemohl jsem se odbavit, aplikace nefunguje, odbavení zavazadel nefunguje a na zákaznický servis se tvoří obrovské fronty," uvedl jeden z cestujících.

"Dovolujeme si vás informovat, že z důvodu globálního technického problému se v Budapešti výrazně protahuje odbavení, podobně jako na jiných letištích," informovalo na facebooku letiště v Budapešti. Podle serveru Portfolio.hu se problém týká mimo jiné letišť v Německu, Francii či Británii.

O technické závadě systému odbavení Altea na letišti v Curychu informoval server 20min.ch. Závadu potvrdila mluvčí letiště, pasažéři museli být odbavování manuálně. O výpadku systému na londýnských letištích Heathrow, Gatwick, Luton a Stansted píše server MyLondon.news.

Odbavení cestujících na pražském letišti sice pokračuje, je však pomalejší a protahuje se. To může způsobovat i fronty, sdělila ČTK mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková. "Dnes v 10:40 vypadl systém na check-in odbavení na globální úrovni. Odbavení se časově prodlužuje a mohou se tvořit fronty. Problém není na straně Letiště Praha. Děkujeme za pochopení a za trpělivost," uvedla Divíšková. Jak dlouho mohou problémy trvat, zatím není jasné.

Stávka za vyšší mzdy dnes omezila dopravu na pařížském letišti Charlese de Gaullea a dalších francouzských letištích. Podle odborů by protest mohl trvat až do neděle. V sousedním Německu se dnes koná výstražná stávka zaměstnanců odpovědných za údržbu infrastruktury na hamburském letišti.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 19. srpna 2022

Očekáváme v 15:00 28°C

Celá předpověď