Vykolejené vagony na Kutnohorsku způsobily škodu 1,6 milionu

foto Mezi Kolínem a Kutnou Horou 8. června 2023 večer vykolejil nákladní vlak.

Hlízov (Kutnohorsko) - Škodu po čtvrtečním vykolejení části nákladního vlaku mezi Kolínem a Kutnou Horou odhadla Drážní inspekce na více než 1,6 milionu korun. Dva vozy ujely ve vykolejeném stavu přibližně čtyři kilometry, uvedl dnes ráno úřad na webu. Místem nehody se jezdí po jedné ze dvou koleji sníženou rychlostí 70 kilometrů v hodině. Zprovoznění druhé koleje se předpokládá o půlnoci. Dnes ráno navíc musela být trať zhruba na 20 minut zcela uzavřena kvůli stromu spadlému do trakčního vedení, na dopravu to ale nemělo téměř žádný dopad, řekl ČTK mluvčí Správy železnic Jan Nevola. Příčinu nehody inspekce vyšetřuje.

Správa železnic by podle mluvčího Pavla Tesaře měla ještě dnes opravit část trakčního vedení a zabezpečovacího zařízení a vyměnit dvě poškozené výhybky. "Poté bude obnoven plný provoz s tím, že po této koleji se bude jezdit prozatím rychlostí do 50 kilometrů v hodině. V následujícím týdnu dojde ještě k výměně některých poškozených pražců a upevňovadel. To proběhne za krátkodobých výluk, aby byl co nejméně ovlivněn provoz," dodal Tesař.

Vagony na převoz aut vykolejily poblíž Hlízova na Kutnohorsku ve čtvrtek v 19:22. Vlak při nehodě poškodil trakční vedení, výhybky i pražce. "Škody na trati byly odhadnuty na 1,15 milionu Kč a na nákladních vozech na 473.000 Kč," uvedla Drážní inspekce. Dvojice vozů podle ní jela vykolejená přibližně čtyři kilometry.

Provoz na trati mezi Kolínem a Kutnou Horou byl po nehodě nejprve zastavený úplně, kolem 23:20 byla zprůjezdněna jedna kolej. Vlaky po ní mohou jezdit sníženou rychlostí. Dálkové vlaky, které zastavují v Havlíčkově Brodě, jezdí po běžné trase přes místo nehody. Vlaky zastavující až v Brně jsou odkláněny přes Pardubice a Českou Třebovou. "Aktuální předpoklad plného obnovení provozu je dnes o půlnoci," dodal Tesař.

Před částečným obnovením provozu na trati jezdila část vlaků Českých drah odklonem přes Pardubice. Osobní, spěšné a rychlíkové vlaky linky "Vysočina" byly v úseku Kolín - Čáslav nahrazeny autobusy.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je úterý 3. října 2023

Očekáváme v 21:00 18°C

Celá předpověď