Vyhledávání Chramostové na internetu na chvíli překonalo Gotta

foto Na kombinovaném snímku zpěvák Karel Gott (vlevo) a herečka Vlasta Chramostová.

Praha - Vyhledávání na internetu v souvislosti s úmrtím herečky Vlasty Chramostové v neděli na krátkou dobu překonalo hledání spojené se skonem zpěváka Karla Gotta. Vyplývá to z informací vyhledávače Google. Vyhledávání pocházelo zejména z Česka a ze Slovenska, nejvíce pak ze Středočeského, Libereckého a Jihočeského kraje.

Informace o umělkyni v neděli hledalo na Google o 50.000 lidí více, než je běžné. Nejvíce se o Chramostovou lidé zajímali mezi 18:56 a 20:06 hodinou, tedy v době hlavních večerních zpráv. "V této době objem vyhledávání informací o hereččině smrti nakrátko převýšil aktuální objem vyhledávání informací o úmrtí a pohřbu Karla Gotta," řekla dnes ČTK mluvčí Google Alžběta Houzarová.

Hesla související s Gottem si v den zveřejnění zprávy o jeho smrti hledalo na Google desetkrát více lidí než v případě herečky. Násobně větší zájem potvrzují i údaje Seznamu. "V neděli bylo ohledně Vlasty Chramostové zadáno do hledání 23.000 dotazů, na Karla Gotta a rodinu v den oznámení úmrtí to bylo 300.000, přičemž přímo na Karla Gotta zhruba polovina, druhá polovina dotazů se týkala rodiny," uvedl produktový manažer Vyhledávání na Seznamu Michal Sedláček.

Chramostová zemřela v neděli ve věku 92 let, byla známá nejen jako herečka, ale i představitelka disentu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je středa 12. srpna 2020

Očekáváme v 23:00 23°C

Celá předpověď