Východní polovinu Česka zasáhnou dnes a ve čtvrtek bouřky

foto Blesky na obloze během bouřky. Ilustrační foto.

Praha - Východní část České republiky zasáhnou dnes v noci a ve čtvrtek odpoledne silné bouřky s krupobitím a přívalovými dešti. Napršet může až 30 litrů vody na metr čtvereční. Lokálně se mohou rozvodnit malé toky a zaplavit sklepy či podjezdy. Vítr dosáhne rychlosti až 75 kilometrů za hodinu a může lámat větve stromů. Vyplývá to z výstražné informace, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav. Část republiky zasáhly bouřky již dnes odpoledne.

"Po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou proudí na naše území teplý a vlhčí vzduch od jihozápadu," popsali situaci meteorologové. Bouřky, které se přes ČR přeženou dnes a ve čtvrtek, mohou být ojediněle i silné.

Výstraha ústavu před bouřkami se od dnešních 23:00 do čtvrtečních 03:00 týká části Jihomoravského a Zlínského kraje. Na čtvrtek do 12:00 do 23:00 vyhlásil ústav výstrahu pro celou Moravu a Slezsko a také pro jihovýchodní části Pardubického a Jihočeského kraje.

Kromě vody ve sklepích a podjezdech a polámaných větví mohou nebezpečí představovat také kroupy a blesky. Lidé by si měli dát pozor na poletující předměty, řidiči by měli v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně, upozornili meteorologové.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je pondělí 18. listopadu 2019

Očekáváme v 7:00 9°C

Celá předpověď