VW ukazuje první obrázky chystaných malých elektrovozů

foto Kresba boční siluety malého elektromobilu Volkswagen.

Koncern Volkswagen začíná odtajňovat vizáž svých chystaných malých eletromobilů. Ty se stanou faktickými nástupci vozů Volkswagem e-Up!, Škoda Citigo e a Seat Mii. Na trh se mají dostat v roce 2025. Kresby zobrazující boční siluety všech tří připravovaných vozů se objevily na oficiálním účtu Volkswagenu sociální sítě LinkedIn.

Fotogalerie

Všechny tři vozy získají stejnou platformu (půjde o zkrácenou verzi MEB), na které jsou zkonstruovány například Volkswagen ID.3., ID.4, Škoda Enyaq nebo Cupra Born.

Lze tak očekávat rozměry, které se podobají současným městským hatchbackům a dojezd na jedno nabití přibližně 300-350 kilometrů.

Všechny tři automobily se budou vyrábět v továrnách značky Seat v Barceloně.

Zveřejněné kresby zatím mnoho designových detailů neprozrazují. Je ale pravděpodobné, že model s logy Škoda bude největší a nejprostornější. Naopak ten se znakem Cupra dostane nejsportovnější vzezření.

Model Škody bude jedním z prvních, který dostane linie ve stylu nového designového jazyka Modern Solid. Jeho hlavní znaky hodlá mladoboleslavská značka představit ve druhém pololetí letošního roku.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 17:00 8°C

Celá předpověď