VW stále hodlá předstihnout Teslu do roku 2025

foto Ilustrační foto -

Ani nový šéf koncernu Volkswagen Oliver Blume nechce slevit z cílů, které stanovil již jeho předchůdce Herbert Diess. Podle agentury Reuters měl Blume na setkání vrcholových manažerů největší evropské automobilky v Lisabonu prohlásit, že on sám je fanouškem elektromobility. „Chci prosazovat udržení dosavadního tempa v tomto směru. A tam, kde to bude možné, ho hodláme ještě zvyšovat,“ uvedl. Společnost však při tom nesmí ztratit příliš mnoho peněz.

Stále podle něho platí záměr prodávat v roce 2025 více elektromobilů se značkami koncernu Volkswagen, než kolik zvládne americká Tesla.

Zatím se podle vývoje prodejů jeví, že to nemusí být úplně nereálný cíl. Volkswagen letos podle současných odhadů předá zákazníkům zhruba 800 tisíc elektromobilů, příští rok to má být přibližně o padesát procent více.

Tesla, která by se měla v letošním roce dostat přes 1,5 miliónu prodaných vozů, zatím hodlá růst podobným tempem. Předpokládá tedy i v roce 2023 nárůst odbytu o padesát procent a překonání hranice dvou miliónů prodaných vozů. V současnosti staví nové výrobní závody. To ale samozřejmě odčerpává ze společnosti značné finanční prostředky.

Volkswagen, na druhou stranu, v současnosti dokáže prodávat poměrně vysoké objemy elektrických vozidel, aniž by to ohrozilo jeho úroveň zisku.

Autonaelektřinu.cz

 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pondělí 25. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď