Vrtulník Černý jestřáb přistál na brněnském výstavišti

foto Na brněnském výstavišti přistál 26. května 2019 vrtulník americké výroby Sikorsky UH-60A Black Hawk. Stroj bude vystaven na veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET.

Brno - Jediný civilní exemplář vrtulníku Sikorsky UH-60A Black Hawk, který létá mimo Spojené státy, přistál dnes odpoledne na brněnském výstavišti. Legendární stroj, který dal jméno filmu režiséra Ridleyho Scotta Černý jestřáb sestřelen, bude součástí expozice European Air Services z holdingu Czechoslovak Group na veletrhu IDET. Veletrh v Brně začne ve středu.

Fotogalerie

Na brněnském výstavišti přistál 26. května 2019 vrtulník americké výroby Sikorsky UH-60A Black Hawk. Stroj bude vystaven na veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET. Vrtulník do Brna přiletěl ze základny taktického letectva v Čáslavi, ta ale není jeho domovským letištěm. "Běžně ho máme ve středisku Slovak Training Academy v Košicích, kde ho využíváme pro výcvik vojenských i civilních pilotů," uvedla mluvčí divize CSG Aerospace holdingu Czechoslovak Group Barbora Hrdá.

Kokpit vrtulníku americké výroby Sikorsky UH-60A Black Hawk, který přistál 26. května 2019 na brněnském výstavišti. Stroj bude vystaven na veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET. S civilním Černým jestřábem na brněnské výstaviště přiletěli dva američtí piloti, v Česku zatím nikdo Black Hawk pilotovat neumí. Stroj je delší než 19 metrů, rozpětí rotoru je více než 16 metrů a může dosáhnout maximální rychlosti 290 kilometrů za hodinu.

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET se v Brně koná jednou za dva roky a souběžně s ním se konají veletrh požární techniky a služeb PYROS a veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET. Letos začínají ve středu 29. května a potrvají do pátku. Vstup na tyto veletrhy je možný až od 16 let.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pondělí 6. dubna 2020

Očekáváme v 23:00 12°C

Celá předpověď