Vouchery do lázní se podle primátorky K.Varů projeví do dvou týdnů

foto V Karlových Varech byly 25. května 2020 znovu otevřeny prameny a kolonády. I přes postupné uvolňování opatření proti koronaviru se hosté do lázeňské zóny vrací jenom velice pomalu.

Karlovy Vary - Vouchery v hodnotě 4000 korun na pobyt v lázních v Česku by se podle primátorky Karlových Varů Andrey Pfeffer Ferklové (ANO) mohly projevit do dvou týdnů. Slevy začalo dnes nabízet ministerstvo pro místní rozvoj přes portál kudyznudy.cz. Mají podpořit lázeňské provozy, které se kvůli koronavirové krizi ocitly bez klientů a jen pomalu začínají znovu fungovat.

"Vygenerování (voucheru) je poměrně jednoduché, mně už se to podařilo vygenerovat, takže doufám, že se během léta pojedu podívat do nějakého jiného lázeňského města," řekla Pfeffer Ferklová ČTK.

Město Karlovy Vary nabízí podobné vouchery, které mohou využít návštěvníci města, pokud zde stráví nejméně tři noci. "My jsme je začali nabízet 26. května a první hosty s vouchery jsme měli na začátku června, takže myslím, že to bude nějaké dva týdny trvat, než se státní vouchery projeví," odhaduje primátorka největšího lázeňského města v Česku. Poukazy nabízené státem ale není možné kombinovat se slevovými vouchery města. Lze však využít obě slevy na dva odlišné pobyty.

Město nabízí slevy podle délky pobytu ve výši 1000, 1500 a 3000 korun. Vouchery na krátkodobé pobyty na minimálně tři noci a na minimálně čtyři noci jsou už rozebrané. Protože ale stát nyní začal nabízet slevy na dlouhodobější pobyty od šesti dnů výše, město podle primátorky přesune část peněz na podporu krátkodobých voucherů.

Celkově Karlovy Vary vyčlenily na městské vouchery deset milionů korun.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 13. července 2020

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď