Voráček letošní MS vynechá, přednost dostala rodina

foto Ilustrační foto - Kapitán českého týmu Jakub Voráček (na snímku z 16. května 2019).

Praha - Hokejová reprezentace se bude muset na mistrovství světa v Lotyšsku obejít bez kapitána z posledních šampionátů Jakuba Voráčka. Jednatřicetiletý útočník Philadelphie se zástupcům národního týmu omluvil z rodinných důvodů, nedávno se mu narodila dcera a stal se potřetí otcem. ČTK dnes potvrdil jeho neúčast generální manažer reprezentace Petr Nedvěd.

Flyers skončí po základní části sezony NHL, která byla v souvislosti s pandemií koronaviru a jejími následky zkrácena z 82 na 56 zápasů, prakticky s jistotou mimo postupové pozice do play off. Ve Východní divizi jim zbývá odehrát sedm utkání, přičemž na Boston, který drží poslední postupovou pozici, ztrácí 11 bodů. Bruins mají navíc zápas k dobru.

Voráčkovi tak sice zanedlouho skončí klubové povinnosti, reprezentace se ale přesto musí tentokrát bez svého lídra obejít. "Omluvil se nám s ohledem na rodinu. Můžu potvrdit, že už je to definitivní. Nijak jsme ho nezkoušeli ani přemlouvat, chápeme ho a jeho rozhodnutí plně respektujeme. Vory má za sebou už nějakou historii v národním týmu a za normálních okolností by určitě jel, kdyby mohl, jak tomu bylo vždy v minulosti," řekl Nedvěd.

Dlouhodobé opoře Philadelphie se měla dcera narodit začátkem roku, jenže kvůli pandemické krizi je od rodiny odloučený. "V Americe jsem sám, není to jednoduché. Kdyby byla jiná situace, reprezentoval bych moc rád. Jako vždycky. Mrzí mě to, ale teď se chci opravdu věnovat svým nejbližším, rodina je pro mě nejdůležitější," vysvětlil Voráček pro server iSport.cz.

Už na posledním odehraném mistrovství světa v Bratislavě před dvěma lety Voráček, jenž v této sezoně NHL zaznamenal dosud ve 46 zápasech 38 bodů za devět gólů a 29 asistencí, dokázal, jak mu na reprezentačním týmu záleží. České barvy hájil na turnaji i přesto, že jeho přítelkyně Markéta měla v té době rodit. Voráček odjel k porodu a po narození syna Matěje se k týmu zase vrátil.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pondělí 10. května 2021

Očekáváme v 9:00 16°C

Celá předpověď