Volvo ukázalo svůj nejmenší elektromobil. Bude stát méně než milion korun

foto PR - Volvo EX 30

Automobilka Volvo chce nabízet také dostupnější model pro široké masy motoristů. Nyní proto představila model EX 30. Jedná se o městský crossover s délkou 423 a výškou 158 centimetrů.

Fotogalerie

Základní verze dostane baterii s kapacitou 51 kWh, která podle předběžných údajů poskytne energii k ujetí přibližně 400 kilometrů. V tomto případě má vůz poháněnou pouze jednu přední nápravu a pohonný elektromotor dosahuje výkonu až 200 kW.

Dobíjení je možné výkonem až 134 kWh, což není v porovnání s konkurencí příliš vysoké číslo. Verze s větší baterií, pohonem všech kol a motory se souhrnným výkonem 428 koňských sil (zrychlení z nuly na sto trvá v tomto případě jen 3,6 sekundy) dostane možnost nabíjet se výkonem až 153 kW.

Součástí základní výbavy mají být například kamery snímající celé okolí vozu, radar varující před srážkou s chodci a cyklisty nebo automatický parkovací systém.

Interiér je v řadě ohledů novátorský. Například řidič bude marně hledat přístrojový štít. Údaje o rychlosti a další data se promítají pouze na horní část multimediálního středového displeje.

Ten slouží také k ovládání klimatizace a dalších komfortních funkcí vozu. Počet fyzických ovladačů je zredukován na naprosté minimum.

 Autonaelektřinu.cz   

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď