Volvo chystá elektroauto pro mladé

foto PR - Volvo Recharge Concept 2021

Zatímco současní zákazníci značky Volva jsou převážně lidé ve středním a starším věku, chystaný nový malý elektromobil by měl oslovovat velmi mladé řidiče. Generální ředitel automobilky Jim Rowan australskému internetovému magazínu CarSales prozradil, že budoucími kupujícími se mají stát lidé ve věku 18 až 19 let, pro které se stane připravovaný EX30 jejich vůbec prvním automobilem.

Rowan také uvedl, že premiéra tohoto vozu je naplánována na 15. červen letošního roku. Zatím není k dispozici moc informací o designu (pouze odtajněná silueta prozrazuje rysy malého městského crossoveru) ani o technických parametrech.

Jisté je pouze to, že jak z hlediska výkonu, tak rovněž dojezdu bude pod úrovní současného modelu EX40. V jeho útrobách se nachází vysokonapěťová baterie s kapacitou 69 kWh a normovaným dojezdem 460 kilometrů.

Ani u tohoto vozu Volvo podle Rowana nepočítá s možností pronájmu nebo výměnného systému baterií. „Jsem proti z bezpečnostních důvodů,“ zdůvodnil manažer.

Vůz, který využije technickou platformu mateřské čínské značky Geely se bude samozřejmě také v Číně vyrábět. To znamená, že dodací lhůta pro objednané vozy bude nejméně tři měsíce.

Vůz má ale přesto sehrát velmi důležitou roli při naplňování ambicí Volva prodávat již za tři roky minimálně 1,2 miliónu kusů vozů během dvanácti měsíců.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď