Volkswagen zahajuje výrobu elektromobilů v číselné řadě

foto Volkswagen-Sachsen - areál výrobního závodu.

Cvikov - Ve specializovaném závodě na výrobu elektromobilů Volkswagen v německém městě Cvikov se právě rozběhla pilotní fáze montáže modelu ID.5.

Informovala o tom sama společnost Volkswagen Sachsen GmbH. Model Volkswagen ID.5 přitom zatím nebyl oficiálně odtajněn. Předpokládá se ale, že se začne prodávat již během druhé poloviny letošního roku.

Podle zatím neoficiálních informací a snímků kamufláží pokrytých vozů od špionážních fotografů by se s největší pravděpodobností mělo jednat o automobil ve stylu kupé-SUV. Použitá technika pak bude prakticky identická s tou, jakou využívá vůz ID.4.

Volkswagen tak s německou pečlivostí uvádí do výroby elektromobily zkonstruované na základě speciální platformy MEB v posloupné číselné řadě. Nejdříve totiž byla 4. listopadu 2019 ve Cvikově zahájena produkce modelu ID.3 a následně tento vůz na výrobní lince 20. srpna loňského roku doplnil elektromobil ID.4.

V tomto nastoleném trendu by se navíc mohlo pokračovat i nadále. V současné době již na internetu kolují neoficiální vyobrazení dalšího elektrického Volkswagenu s označením ID.6. Volkswagen již dříve oznámil, že ve cvikovském výrobním závodě hodlá montovat celkem šest typů svých elektrických vozů.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 23. září 2021

Očekáváme v 15:00 22°C

Celá předpověď