Volkswagen odstartoval výrobu pátého elektromobilu řady ID

foto Ilustrační foto - Zahájení výroby sedanu Volkswagen ID.7 ve výrobním závodě v Emdenu .

Automobilka Volkswagen začala ve svém výrobním závodě v Emdenu vyrábět svůj první velký elektrický sedan. Současně je ID.7 již pátým modelem s označením ID. Prvním byl hatchback ID.3, následovala SUV ID. 4 a 5 a prodává se také velkoprostorový vůz ID.Buzz.

ID.7 se bude prodávat se dvěma velikostmi vysokonapěťové baterie. Zpočátku bude k mání jen ta menší – s kapacitou 77 kWh. S tou by vůz měl zvládnout v režimu WLTP ujet na jedno nabití 615 kilometrů.

Později si zákazníci budou moci zvolit také baterii s kapacitou 86 kWh. Dojezd pak bude činit nejméně 700 kilometrů. Tuto větší baterii půjde nabíjet u stojanů se stejnosměrným proudem výkonem až 200 kW, menší typ akumulátorů zvládne nabíjení výkonem nejvýše 170 kW.

Volkswagen také do tohoto vozu bude montovat zcela nový typ pohonného elektromotoru. Jeho výkon přenášený na zadní kola dosahuje 210 kW. I když to zatím představitelé automobilky oficiálně nepotvrdili, je reálný také příchod varianty se dvěma elektromotory a tudíž pohonem všech čtyř kol.

Od tohoto modelu bude také odvozen typ s karosérií kombi. Jeho vzhled je ale zatím utajován, stejně jako technické parametry.

 

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď