Volkswagen navyšuje plány v oblasti elektromobility

foto PR - Volkswagen ID.Buzz

Nikoli 70, ale už plných 80 procent. Takový podíl v celkových evropských prodejích nových osobních vozů Volkswagen mají mít do roku 2030 čistě elektrické modely. „Novým cílem je, aby alespoň 80 procent prodejů značky v Evropě tvořily v roce 2030 plně elektrické modely, uvedl Thomas Ulbrich, vedoucí obchodní jednotky značky VW New Mobility.

Původní údaj prezentovala automobilka Volkswagen před dvěma roky při prezentaci strategie VW Accelerate elektrification.

Volkswagen chce být v oblasti elektromobility lídrem v rámci koncernu. To znamená, že další do něho začleněné značky (Audi, Škoda, Seat a Cupra) takto ambiciózní cíle zatím mít nebudou.

Stejně tak nyní Volkswagen neupravuje své cíle prodeje elektromobilů na mimoevropských trzích. Platí tedy nadále, že v Číně nebo v severní Americe má být podíl vozidel jezdících výhradně na elektrický pohon padesátiprocentní.

V loňském roce prodal Volkswagen z celkového objemu vyrobených osobních vozů jen desetinu elektromobilů. Nyní ale chce výrazně doplnit nabídku. Po faceliftu vozu ID.3 bude ještě letos představen nový elektrický sedan ID.7. Ten má o něco později doplnit od něho odvozené kombi.

Skutečný boom by pak měl nastat v letech 2025 a 2026. V té době totiž tato značka z německého Wolfsburgu hodlá začít nabízet levné elektromobily s cenou kolem 25 000 eur. Hatchback a crossover ponesou označení ID.1 a ID.2. Ve stejné době už bude také připraveno plně elektrické SUV Tiguan.

 Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď