Volkswagen ID.Buzz má probudit zájem o elektrické dodávky

foto PR - ID.Buzz

Trh s dodávkami na čistě elektrický pohon vloni v Česku překvapivě poklesl. Přesto se situace, podle vyjádření Jakuba Šebesty, který v České republice vede divizi Volkswagen Užitkové vozy, v nejbližší době začne měnit.

Fotogalerie

Také díky modelu Volkswagen ID. Buzz, který právě v Česku oficiálně vstupuje do prodeje. V rámci předprodeje si vloni tento vůz v ČR závazně objednalo 130 zákazníků. „Z nich bylo 80 procent soukromých osob, které pochopitelně upřednostňují osobní verzi. Ovšem poptávka po verzi Cargo bude stoupat. Už nyní máme rozjednány obchody s řadou firem v řádu desítek kusů,“ prozradil.

Kromě verze s klasickou plechovou nákladovou skříní tuzemské zastoupení připravuje ve spolupráci s odbornými firmami řadu variant pro speciální potřeby zákazníků. „Připravena je dílenská vestavba, těsně před dokončením máme prototyp chladírenského vozu, zájem je také o policejní verzi nebo kombi se sklopnou třímístnou lavicí v nákladovém prostoru,“ vypočítal.

Další verze bude postupně nabízet přímo výrobní závod. Ve druhé pololetí příštího roku bude k dispozici prodloužená varianta s větší baterií, chystá se také obytná California.

Buzz Pro (osobní verze) je nyní v ČR k dispozici za ceny již od 1 593 854 Kč včetně DPH, užitkový ID. Buzz Cargo lze pořídit již za 1 236 741 Kč bez DPH.

Kapacita baterie činí  v obou verzích 77 kWh, dobíjet ji lze výkonem až 170 kWh. Oficiální homologovaný dojezd činí v závislosti na výbavě až 425 kilometrů. Motor pohánějící zadní kola má výkon 204 koňských sil.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 28. září 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď