Volkswagen ID.5 GTX bude určený pouze pro Evropu

foto Volkswagen - koncept ID.5 GTX.

Zatímco například Volkswagen ID.6 je model elektromobilu, který největší evropská automobilka nabídne pouze čínským zákazníkům, novinka ID.5 GTX se naopak zase bude prodávat výhradně na evropském trhu. Alespoň takové jsou zatím plány s tímto vozem, který se oficiálně představí na veletrhu mobility 7. září v Mnichově.

Fotogalerie

Ani tam prý to ještě ale nebude vůz v definitivní podobě pro sériovou výrobu. Má se mu ale hodně blížit.

V tuto chvíli zatím technické údaje známy nejsou, nelze však předpokládat, že by se nějak zásadně odlišovaly od vozu ID.4. GTX. Tedy můžeme očekávat vysokonapěťovou baterii s kapacitou 77 kWh, což zajistí dojezd na hranici 500 kilometrů. Na jedno nabití půjde ujet cca o 17 kilometrů více, než s automobilem ID.4. GTX. To díky aerodynamičtějším tvarům karosérie.

Řidič dostane k využití výkon 299 koňských sil. Točivý moment ze dvou motorů se bude přenášet na všechna čtyři kola vozidla.

Výbava bude velmi podobná těm, které obsahují vozy ID.3 a ID.4. Tedy například aktualizace software půjde realizovat “vzduchem”.

Na trh se vůz dostane v průběhu roku 2022. V něm Volkswagen chystá také další elektrické novinky. Například minibus e-buzz, který se bude dodávat také v užitkové variantě s plechovou skříní nákladového prostoru.

Vše je součástí plánu značky Volskwagen zvýšit podíl tržeb z prodeje elektromobilů do roku 2030 již na 70 procent.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pátek 12. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď