Volkswagen ID.4 už umí aktualizace softwaru “vzduchem”

foto Volkswagen ID.4

Volkswagen ID.4, jehož dodávky českým zákazníkům právě začaly, je prvním modelem této automobilky, který disponuje nejnovější verzí softwaru ID Software 2.1.

Fotogalerie

Toto řešení poprvé umožnňuje pravidelné aktualizace bez toho, že by zákazník musel se svým elektromobilem zajíždět do autorizovaného servisu.

Podle mluvčího tuzemského zastoupení Volkswagenu Davida Valenty budou od léta vždy zhruba každé tři měsíce probíhat pravidelné aktualizace softwaru technologií Over-the-Air. “Díky nim dojde k optimalizaci softwaru a současně zákazník bude moci získat nové funkce a možnosti individualizace,” uvedl. Jednou ročně by pak měl být větší aktualizační balík softwaru.

Zákazníka proces nahrávání nové verze softwaru nijak neomezí. Má probíhat takzvaně na pozadí a automobil bude během té doby normálně fungovat.

Jeden z exemplářů modelu ID.4 si redaktor Autonaelektřinu.cz mohl již vyzkoušet při hodinové testovací jízdě centrem hlavního města. Během pětadvacetikilometrové projížďky ukázal palubní počítač hodnotu spotřeby 23,7 kWh na sto kilometrů. Avizovaný dojezd vozu s největší baterií (77 kWh) byl při venkovní teplotě 6 stupňů a zapnutém topení mezi 450 a 500 kilometry.

Se zapnutou navigací jsme vyzkoušeli rovněž funkci rozšířené reality. V praxi to funguje tak, že před křižovatkou se na čelním skle rozsvítí trojitá modrá šipka. Ta pak postupně roste až k místu, kde už je opravdu zapotřebí odbočit. Kromě toho řidiče upozorňuje na odbočku klasiká navigační mapa na centrálním displeji a menší šipka na displeji palubního počítače. Navíc pod čelním sklem v liště pro ambientní osvětlení ve stejný okamžik probíhá paprsek ve směru, kterým je zapotřebí jet.

Volkswagen ID.4 by měl být v Česku nejprodávanějším elektormobobilem s logem VW. Je totiž větší (například na délku o 30 centimetrů) a vyšší (+ 6 centimetrů) v porovnání s vozem ID.3. Cenovky obou těchto modelů od sebe přitom nejsou příliš vzdálené.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je úterý 6. prosince 2022

Očekáváme v 19:00 3°C

Celá předpověď