První den senátního finále skončil, zájem voličů byl malý

foto Volby, urna - ilustrační foto.

Praha - První den letošního finále senátních voleb dnes ve 22:00 skončil. Zájem o něj byl podobně jako v minulých letech malý. Hlasovat přišla podle informací ČTK zhruba desetina voličů. Zbývající budou mít šanci ještě v sobotu od 08:00 do 14:00.

O 25 budoucích senátorech z dvojnásobného počtu finalistů by mohlo hlasovat 2,55 milionu voličů. K prvnímu kolu, které se konalo před týdnem spolu s komunálními volbami, přišly zhruba dvě pětiny z nich. Nízká účast voličů podle expertů souvisí mimo jiné s tím, že ve finále už mnozí nemají svého favorita, a je pro ně obtížné dát hlas někomu jinému.

Výsledky voleb bude po sobotním uzavření volebních místností zveřejňovat Český statistický úřad na volebním webu průběžně podle toho, jak je dostane od volebních komisí. Celkové výsledky by mohly být známy do tří hodin po uzavření volebních místností.

Nejrychleji byly známy kompletní výsledky senátního finále před čtyřmi lety. Zveřejněny byly za zhruba dvě a čtvrt hodiny po uzavření volebních místností, tehdy si senátory přišlo vybrat 16,69 procenta voličů. Před dvěma lety byla účast při senátním finále zatím nejnižší. Spočítat hlasy 15,38 procenta voličů tehdy trvalo 2,5 hodiny.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je neděle 22. září 2019

Očekáváme v 1:00 10°C

Celá předpověď