Volejbalistky v kvalifikaci ME porazily 3:0 i Bosnu a Hercegovinu

foto Ilustrační foto - Radost českých volejbalistek (na snímku z 15. června 2019).

Daugavpils (Lotyšsko) - České volejbalistky zvládly v kvalifikaci mistrovství Evropy i druhé utkání a znovu zvítězily bez ztráty setu. V lotyšském Daugavpilsu si za pomoci výborných bloků poradily s Bosnou a Hercegovinou 25:23, 25:18 a 25:17 a vedou tabulku skupiny F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a v sobotu uzavřou první turnaj duelem se Slovinskem. Odvety se uskuteční za týden v Bosně, na šampionát postoupí dva týmy.

"Jsem opět velmi spokojen s výborným výsledkem i hrou. Po prvním setu, v kterém jsme udělali mnoho chyb, se naše hra stabilizovala. Neskutečný výkon byl na bloku," uvedl Athanasopulos v tiskové zprávě. "Byl to velký týmový výkon," konstatovala kapitánka Kossányiová.

Díky blokům získaly Češky třináct bodů v zápase a dobrou prací nad sítí si vybudovaly rozhodující náskok ve druhém i třetím setu. Blokařky Jehlářová a Trnková se rovnoměrně podělily o šest zastavených útoků, čímž se týmu podařilo limitovat největší údernou sílu Bosny smečařku Begičovou na 16 bodů. "Jsem ráda za výhru v důležitém zápase. To, že začnu v základu, jsem se dozvěděla asi minutu před zápasem a byla jsem překvapená, ale i ráda, že mi trenér věřil," řekla Jehlářová, která dva roky studuje a hraje za Washington State University v NCAA.

V koncovce vyrovnané první sady se třemi body v řadě blýskala smečařka Mlejnková. "Když jsme přestaly dělat chyby, tak se naše převaha projevila," řekla Kossányiová.

Češkám se dařilo víceméně ve všech činnostech. Na příjmu a v obraně v poli zářilo libero Dostálová a nahrávačka Valková mohla rozdělovat míče mezi útočnice. V útoku spolehlivá Kossányiová přispěla devíti body, Mlejnková jich zaznamenala 13 a nejlepší hráčka utkání univerzálka Orvošová svým 16. bodem duel ukončila. "Zvládly jsme to, jen ze začátku panovala opět nervozita. Za cenu jsem ráda, ale nečekala jsem to," řekla Orvošová.

Volejbalistky jsou na nejlepší cestě na šampionát, který budou na přelomu srpna a září hostit Srbsko, Bulharsko, Chorvatsko a Rumunsko. Turnaj bude hrát 24 týmů.

Kvalifikace ME volejbalistek, skupina F:

ČR - Bosna a Hercegovina 3:0 (23, 18, 17)

Rozhodčí: Kurtiss (Lot.), Strandson (Est.). Čas: 76 min.

Sestava a body ČR: Jehlářová 6, Orvošová 16, Mlejnková 13, Trnková 6, Valková 6, Kossányiová 9, libero Dostálová - Šimáňová 1. Trenér: Athanasopulos.

Nejvíce bodů Bosny a Hercegoviny: Begičová 16, Boskovičová 12.

Lotyšsko - Slovinsko 0:3 (-15, -27, -14).

 

Tabulka:

1. Česko 2 2 0 6:0 6
2 Slovinsko 2 1 1 3:3 3
3. Bosna 2 1 1 3:3 3
4. Lotyšsko 2 0 2 0:6 0

 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 22. června 2021

Očekáváme v 7:00 20°C

Celá předpověď