Volejbalisté Itálie a Německa si v Ostravě vybojovali čtvrtfinále ME

foto Utkání mistrovství Evropy volejbalistů - osmifinále: Německo - Bulharsko, 12. září 2021 v Ostravě. Zleva Denys Viktorovic Kaliberda z Německa, Julian Zenger z Německa a Moritz Karlitzek z Německa.

Ostrava/Gdaňsk (Polsko) - Volejbalisté Itálie pokračují na mistrovství Evropy v Ostravě v suverénních výkonech. Poté, co v základní skupině ztratili v pěti zápasech jen dva sety, z toho jeden s českou reprezentací, nedali v osmifinále šanci Lotyšsku a vyhráli 3:0 po setech 25:14, 25:13 a 25:16. Ve středečním čtvrtfinále v Ostravar Aréně nastoupí proti Německu, které zdolalo 3:1 Bulharsko.

Italští svěřenci Ferdinanda de Giorgiho slavili očekávaný triumf po pouhých 65 minutách hry. Na síti dominovali v útoku i dvanácti bodovými bloky, předvedli i pět es a prohrávali jen chvíli na začátku třetí sady, a to maximálně o dva body.

Němci dorazili do Ostravy z Tallinnu, kde skončili ve skupině D druzí za Francií. Přestože Bulhaři nastoupili ve známé hale po absolvování české skupiny B, získali jen druhý set. V koncovce čtvrté sady narazili několikrát na německý blok a šampionát pro ně skončil.

Čeští volejbalisté nastoupí v osmifinále v pondělí od 19 hodin proti olympijským vítězům z Francie. V Gdaňsku dnes uspěli v pětisetové bitvě Nizozemci proti Portugalcům a o postup ještě bojují obhájci titulu Srbové proti Turecku.